Puude ja põõsaste jaht Harku metsas

Reklaamin siin üleval (palka mind)  oma puujahi mängi teenust, aga pole kordagi kirjutanud, mida see endast kujutab. Kohe parandan oma vea.

Täna oli tore päev, mil käisin kamba lasteaiaealiste lastega täiesti uut rada testimas. Uus on see, et alguspunkt oli täiesti uus, mets ikka vana hea Harku mets. Toimus puude ja põõsaste jaht.

Kuidas sünnib rada?

Kõik algab ettevalmistusest ehk kõigepealt tuleb valida algus ja lõpp, siis vaadata kaardilt välja enam-vähem sobiv ring ja see läbi käia, veendumaks, kas üldse saab, kui pikk tegelikult on ja kaua läheb. Samal ajal võib ka teha märkmeid, milliseid puid ja põõsaid kusagil näha on.

harku5

harku4

Edas tuleb teha uus ring, et kõik punktid täpselt paika saaks. Ja ideaalis võiks käia ka testgrupiga metsas. Kodus valmistan rajakirjelduse ja punktid ning vahetult enne viin metsa ja loodan, et nendega vahepeal paha ei juhtuks.

Mis edasi saab?

Täna tõmbasin pähe oravamütsi ja andsin kätte esimese punkti asukoha ja kirjelduse, edasi tuleb ise otsida. Paberil on kirjas, mida otsida ja kust otsida. Kotis on ka leht või oks või marjad või pilt ja nii see mäng punktist punkti läheb.

harku2Tänane rada oli 1,7 km pikk ja sellel oli kokku 15 punti: remmelgas, kibuvits, pihlakad, tamm, haab, kanarbik, sarapuu, vaher, kask, kuusk, mänd, sookail/sinikas, mustikas, kadakas, lepp. Jah, kanarbik, mustikas, sinikas sookail on ka põõsad – kääbuspõõsad. Tore, et Harku mets nii mitmekesise taimestikuga on ja umbes sellised need mängude punktid ongi, mõni puu/põõsas rohkem või vähem. Mängu lõpus ootab auhind. Praegu pakun lahkelt oma Marjamängu kaarte, kust pealt siis igaüks võib kodus marju tundma õppida ja midagi magusat.

harku1
Kahel pool teed sookailud, mustikad, sinikad, pohlad, jõhvikad.

Kuna lapsed kipuvad ikkagi punktide vahel jooksma, siis venib rivi pikaks. Eriti kui grupis on erineva vanusega lapsed, sest laste puhul annab juba paar kuud füüsilisele võimekusele kõvasti juurde ja mis veel aastatest rääkida.  Edaspidi tuleb mõni punkt kindlasti ka mängu või ülesandega, et rivi jälle kokku saaks. Talvel siis mängud ja suvel kasvõi joonistamisülesanne. Aega kulub üldiselt tund või rohkem, aga et keegi hakkama ei saaks, ei tasu küll karta. Siiani pole veel ükski laps metsa jäänud. Suurtel radadel, kus liiguvad tervisesportlased, väga ei liigu ja jalad ka ei tohiks märjaks saada.

Muide, mängu saab teha ka täiskasvanutele, aga nemad peavad punkte foto järgi otsima ning suve lõpus on Harku mets marju (ja seeni) täis.

Lähme seikleme?

harku3
Tänane matkaring viis mõnusa katusealuse juurde.
harku6
Erinevat värvi turbasammal.
Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.