Puude ja põõsaste jaht Harku metsas

Jagan rõõmu, sest olen välja töötanud ühe uue, igati ägeda ja igati toimiva jahi natuke suurematele lastele. Nimelt puude ja põõsaste jaht Harku metsas lõpuga Pääsküla rabaäärse karjääri kõrval olevate piknikukohtade juures, seega igati kasutatav õuesünnipäevadel või hea võimalus pidada natuke sisukamat piknikut.

Rabaveere tänava ääres on kolm lõkkekoht ja kolm lauda, seega korraga on võimalik kohal olla kolmel erineval (või kahel suuremal) seltskonnal. Maastik on liivane ja lõkkeplatsid ümbritsetud paljude küngastega, nii et lastel on lusti veel pärastki.

Ring algusega Rabaveere tänava parklast on täpselt 3 kilomeetrit. Puude ja põõsaste jaht suusaradadel väga ei liigu ja jalad ka metsas väga poriseks ka ei saa. Oleneb muidugi aastaajast.

Rajal on kokku 14 punkti, mis on tähistatud valgele paberile kirjutatud numbriga. Kaasa annan igaühele (või pisemate gruppide peale) legendi, mis räägib, kuhu liikuda, pliiatsi ja puude ja põõsaste nimed, mida on võimalik kohata, aga trikk on see, et üks puu on esialgu antud rohkem.

puudejaht

Enesekontrolliks on teada ka, mitme tähega see otsitav puu seal punktis on. Ja punkt on ikka õige puu küljes. Kogu rada on keerulisemates kohtades tähistatud praegu punaste lintidega. Tulevikus puna-valgete lintidega, sest värvikireva metsas ei suuda vaim punast värvi lõpuni jälgida.

Testgrupiga (II klass ehk siis 8-9-aastased) käisime rajal pühapäeval. Tuli välja kaks kohta, kus legendi võiks täiustada ja metsas rasked kohad paremini tähistada, aga vaatamata sellele olid kõik rohkem kui väga tublid ja tulid täiesti ise metsast välja. Üldiselt hoiavad jooksjad tempot üleval ja ring saab tehtud alla tunni.

Puude ja põõsaste jahtMillal seda jahti mängida saab?

Ideaalne on sügis või suvi, kui puud on lehes ja võimalik on näha reaalset pilt, aga metsa minna saab absoluutselt igal ajal. Koore ja võra järgi puu ära tundmine on väikestele loomulikult keeruline, aga täiesti jõukohane täiskasvanutele ja suuremate klasside lastele. Väikestele panen siis numbriga kotti kaasa ka pildi lehest ja/või viljadest, nii et äratundmine peaks olema isegi lihtsam.

Kellele puude ja põõsaaste jaht sobib?

Neile, kes oskavad juba kirjutada ja lugeda ehk siis koolilastele. Või siis väiksematele koos vanematega.
Raja pikkus 3 kilomeetrit.
Kuna igaühel on oma legend, siis saab liikuda omas tempos.
Väiksematele on võimalik teha ring lühemaks  ja punktidesse panna pildid. Soovi korral võin tulla ise kaasa legendi lugema.

Kuidas mängima saab?

Võta lihtsalt minuga ühendust ja teeme ära.

Email: pillevaljataga@gmail.com või FB

Hind: 25€/grupp

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.