Püha Soobiku avastusrada Saaremaal

Mida teha lastega Saaremaal?

Alustame sellest, et mina, pool saarlasena, ei teadnud varem, et Saaremaal on Püha-nimeline küla. Loomulikult ei olnud ma seal ka kunagi käinud.

Kuna ma isiklikel põhjustel pean käima vähemalt kaks korda aastas Saaremaal, siis püüan alati selle käimise natuke pikemaks venitada ja käia kusagil, kus me seni käinud ei ole. Näiteks suvel käisime Harilaiu matkarajal ja nägime selle matka käigus omanäolist Kiipsaare tuletorni. Kui sa ei tea, mis see on, siis meie matka lugu on SIIN.

Teist korda sattusin Saaremaal augusti lõpus. Kuigi hinge peal oli jalgsimatk Vilsandile, siis tundus selle teostamine üksi koos kahe lapsega sel aastal veel võimatu missioonina. Seega tegime midagi lihtsat – tulime Hiiumaalt viimase praamiga ja ööbisime Tuhkana rannas RMK platsil, mis on imelise liivarannaga väga hea leid.

Ja enne Kuressaarde suundumist tegime ka väikese kõrvalpõike sinna Püha  külla, et oma silmaga ära proovida Püha Soobiku avastusrada.

Niisiis Püha, aga Soobik? Soobik on kohalikust looduslikust eripärast tulenev soosaar, üle mille rada lähebki. Rada on umbes kilomeeter pikk. Iga natukese aja tagant on mingi loodusega seotud tegevus. Tiigist püüdsid minu lapsed tulutult kaani leida. Sai proovida olla kotkas, sai ülevalt sipelgapesa uurida, sai puuklotsidest lossi ehitada ja muidugi parv – see oli vaieldamatu hitt, mille juurde me tulime sarvede juurest tagasi ja nii ei jõudnudki raja lõppu seiklusrada vaatama. Ise-enesest väga hullu ei ole, sest saime just hommikul Leisi madalseiklusrajal lustida.

Mulle isiklikult meeldis Püha Soobiku rajal, et puudele olid suured nimesildid külge pandud. Sama võiks vast taimedega olla, kuigi need on väga hooajalised.  Infotahvlid annavad muide hea ülevaate kohalikust taimestikust ja augusti lõpuski õitses veel  nii mõnigi ilus õis. Aga mulle tundub, et kohe ninapidi kõrval oleks ehk mõjuvam.

Kas läheme veel? Meie ei lähe (lapsed 8 ja 10), sest raja sihtgrupp on pigem koolieelikud. Oleme harjunud rohkem käima ehk see kilomeeter läks ikka väga ruttu. Kas soovitame? Ikka. Ega sooelu väga palju mujal nii kergelt ja nii lähealt näha ei saagi.

Muud ideed ja käimised lehel: MATKAD

Püha Soobiku avastusrada saaremaal Püha Soobiku avastusrada saaremaal Püha Soobiku avastusrada saaremaal Püha Soobiku avastusrada saaremaal Püha Soobiku avastusrada saaremaal

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.