Põltsamaa jõel

Täpselt aasta tagasi, pikal mai alguse nädalavahetusel, sain oma matkaliikide loetellu lisaks süstamatka. Algatuseks kohe kolm päeva ja Tartust Piirissaarde. Peale sellist elamust oli täiesti loogiline, et ootasin ka sellekevadist süstamatka. Seekord Põltsamaa jõgi Piibest Põltsamaani, veesõpru kokku 19.

Laupäeva hommikul äratus 5.25. Hommik oli imeline, päike oli juba tõusnud ja ilmateade lubas selle kevade esimesi sooje ilmu. Õhus oli küll ka väike vihmavõimalus, seepärast olin kaasa pakkinud vajalikust rohkem vahetusriideid ning vihmajope. Lihtsalt märjana on õhtul väga niru olla.

Tegelikkus oli õnneks ainult kuiv, soe ja ilus, seega kaks päeva puhast naudingut kaunis Eestimaa kevades. Ka õhtu oli soe ja vette kukkuda ka ei õnnestunud, nii et puhas raiskamine. Muide, mai on mu lemmikkuu. Ma jumaldan värskete kaselehtede lõhna, vahtraõite lõhna, nurmenukki, piibelehti, toomingaid ja kaselehti ma juba sain. Küll teised ka järgemööda järele tulevad.

Algus
Algus Piibel.  On 30. aprilli hommik.

Põltsamaa jõgi on Eesti pikkuselt kolmas jõgi ja jõe keskjooks on väga huvitav. Piisavalt kiire vooluga, piisavalt käänuline ja piisavate takistustega. Suure meresüstaga oli kohati päris huvitav – võtad kurvi ja poole kurvi peal pead juba nina teisele poole pöörama, sest ees on uus kurv, aga vool kannab sind otse teise kaldasse. Koprapoisid olid ka natuke vallatust teinud ja igalt poolt sõites läbi ei saanudki, tuli süstad mööda maad ümber puu vedada.
põltsamaa2Ööbimine Rutikveres. Ma ei teagi, kes seda platsi seal peab, aga olemas on lõkkeplats, grillmaja, mingi lavatsitega katusealune, kuivkäimlad ja saun, mille uks on küll tabalukuga kinni, aga kuhugi helistades pidi see mõõduka tasu eest ka lahti tulema. See teenus jäi teiseks korraks, nii et täpsemalt kommenteerida ei oska.

põltsamaa3 põltsamaa4

Hommikul ei saanud veel undki silmast aerutatud, kui ees oli Rutikvere pais. Mis siis ikka, pugesime kaldale ja vedasime aga süstad paisust mööda. Peale seda oli teine päev tõesti ainult mõnus vaikne kulgemine.

põltsamaa5

Mida nägime? Kuna liikusime tihti ees, oli au mitmel  korral kõik huvitav ära ajada. Näiteks nägime mingit kotkast ja korra hüppas keegi kaldalt väga suure plärtsuga vette. Pardid ja mingid väikesed valge-mustakirjud linnud olid muidugi ka. Jäälindu ikka ei kohanud (mul on väike unistus see lind kunagi oma silmaga ikka ära näha).

Natuke matkasöögist ka.  Ühissöömisele kuulus neli toidukorda. Esimeseks lõunaks tegin oma juurikatest kaasa boršipõhja, millele võtsime lisaks ka paar purgisuppi ning sinki ja paki sardelle. Õhtuks olid makaronid, kuhu sisse olime kodus valmis praadinud hakkliha tomati, paprika, sibula ja küüslauguga. Kõik ikka selleks, et toit ruttu valmis saaks. Lisaks tee, kissell, küpsised. Hommikul puder (juhtus nii, et sai isegi kaks erinevat), kohv ja võileivad ning teiseks lõunaks jällegi supp (kukesupp) pluss kõik ülejäägid, millest me lõpuni jagu ei saanudki.

põltsamaa1

Kilomeetreid kokku umbes 57. Kõik pildid tegin seekord telefoniga. Unistuste hulka kuulub leida nii palju aega, et ka pisike video kokku panna. Järgmiste matkadeni!

Korraldas: Aktiivne Puhkus

põltsamaa6

põltsamaa7

põltsamaa8
Põltsamaa lossihoov
Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.