Pikanõmme matkarada – sobib lastele

Ei püüagi vanade asjadega järje peale saada, vaid uutega järjel püsida. Niisiis taaskord matkapostitus.

Mulle vahel meeldib käia kellegi teise korraldatud matkadel. No et ei pea kella vaatama ja inimesi lugema,  longid vaikselt rivi lõpus, teed pilti, vahid niisama oma nina ette või puu latva. Täiesti pingevaba.

Elu elukivil.

Seekord sobis ilusti Lahemaa Looduskooli sünnipäevamatk Pikanõmme matkarajale. Aprillis sai küll käidud (Mida teha lastega Juminda poolsaarel), aga no praegu ilus lumine talv ja hoopis teised vaated. Seda enam, et laupäeval hellitati meid päikeselise ilmaga.

Organiseeritud buss pidi väljuma Rahvusraamatukogu juurest juba 9.30. Vaatasin, et järgmise bussiga linna sõites jääb Kosmosest raamatukogu juurde jõudmiseks 8 minutit. No et äkki buss ei tulegi ja siis jään maha. Nii läksin eelmise bussiga ja olen teine, kes tühja bussi astus, seega 9.30 ei juhtunud veel küll midagi.

Aga 11.15 olime siiski Juminda poolsaarel ja hakkasime Virve küla juurest parklast minema. Meid ei olnud palju, täpselt 24 loeti.

Kuna rajale jääb palju huvipunkte, siis sobib see rada suurepäraselt ka lastele.

Rajale jäävad punktid: Elukivi, Majakivi (tuttuus redel on valmis), väike aga tubli Aabla raba, Pikanõmme nõmm ja muidugi tuliuus vaatetorn, mis on tõesti kõrge, tugev ja avar. Näeb rabale ja hea ilma korral isegi Kolga lahe saari. Ilm oli hea 😀

Majakivi

Sain teada, et pikas rivis kõndimine ei ole üldse minu teema ja maha ka jääda ei saanud, et üksi rahus kuhugi lumehange kõhuli visata ja näiteks kõrsi pildile püüda 😀 Lihtsalt see rivi lõpus lonkija roll oli ka antud kellelegi teisele. Aga kõht sügeles.

Pikanõmme matkarada saab alustada vähemalt 3 erinevast kohast. Metsas ja rabal saab teha kaheks või käia edasi-tagasi või käia üldse ainult tornis. Laudtee rabal peaks ka täiesti tuliuus olema. Valikuid on palju. Inimesi oli ka juba täitsa palju, nii et sellest tornist võib ka saada sama popp punkt, kui Viru raba tornist.

Kõrgub võimsalt üle metsa.

Meie kaheksat ei käinud, vaid läksime tornist otse edasi teise kolga-Aabla poolse parklani edasi ja buss oli jällegi vastas. Kokku natuke alla 7 km ja 2,5 tundi.

Aga oma silm on kuningas, nii et minge vaadake üle.

Ei jälgegi. Keegi pole käinud.
pikanõmme
Pikanõmme vaatetorn – kuus korrust puhast rõõmu. 

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.