Orienteerumine ehk lähme õue liikuma

SAM_1561Koos kevade saabumisega tulevad ka uued õues ajaveetmise võimalused. Meie pere suurtele meeldib orienteerumine ja nii pole ka lastel muud võimalust, kui metsa. Õnneks neile meeldib selline mõttega liikumine väga.

Postitus on küll kangesti Tallinna keskne, aga uurige oma maakonna võimalusi ka, tegelikult toimub igal pool midagi. Palju infot on koondatud lehele Orienteerumine.ee

Aga kui minna täpsemaks, siis teisipäeviti on Tallinna teisipäevakud.   Need on mõnusalt Tallinnas või linna lähedal. Lastele on mõeldud mõnesajameetrine nöörirada. Aega võetakse SI-pulgaga, kaasa antakse legend, millel oleva loomad tuleb punktides ära märkida. Kõik vajalik antakse kohapealt ja see ei maksa midagi. Preemiaks saab laps pärast kommi.

Võimalusel käime ka Neljapäevakutel. Need on aga Tallinnast kaugemal ehk Harjumaal ja võib juhtuda ka Raplamaale või Lääne-Virumaale. Seal on olemas samasugune legendi ja loomakastega Tillurada, aga ka päris raja mõõtu nöörirada (maas jookseb kollane lint), pikkusega 1,5-2 km, stardist saab kaardi, punktides on SI-jaamad. Jällegi kõik on tasuta ja kõike saab kohapealt. Kui kaarti natuke lugeda osata, siis saab palju otse lõigata, nii et tegelikult kõike kollase lindi trikke kaasa tegema ei pea. Pärast preemiaks pulgakomm.

Meie liigume täpselt nii kiiresti, kui 3,5-aastane noorem õde jaksab, aga tema vudib juba päris kiiresti. Preemiakomm ja piiksutamine on väga motiveerivad.

No ja sellest aastast on neil olemas ka lastehoid (2€ pere), nii et issid-emmed saavad ise kah pärast proovima minna. Uskuge, metsas punktide tagaajamine on sõltuvusttekitav. Ja seda võib ka lihtsalt kõndides teha.

Igasugu sarnaseid liikumisüritusi on Tallinnas veelgi, aga meie igale poole ei jõua. Peale lasteaiapäeva on lapsed ikka väsinud ja peale preemiakommi saamist kisub asi virilaks.

Nii et Orienteerumine.ee
Kohtume metsas!

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.