Nädalavahetusel toast välja – Valgejärve matkarada

Nii mina, kui kõik teised, oleme viimasel ajal oma tegemistega nii hõivatud, et polegi sel sügisel perega loodusesse jõudnud. Samuti ei jõua ka teistele midagi korraldada, aga see selleks. Igal juhul juhtus nii, et ma postkastis üht tööettepanekut ei märganud (see oli kindlasti saatuse sõrm) ja nii sain selle pühapäeva veeta koos perega. Ja me läksime muidugi välja. Valituks sai suhteliselt ühehäälselt Valgejärve matkarada.

Esimene tutvus Valgejärve matkarajaga oli natuke rohkem kui aasta tagasi Järveotsa Rogainil. Sellest ma isegi kirjutasin siin blogis ja tegin pilte. Meie tee viis tookord kindlasti ka üle Valgejärve, aga see oli ka kõik.

Valgejärve matkarada

Seal pidime  ka septembris lapse sünnipäeva pidama, aga kuna koht kaugel, oleks tahtnud külaliste tarvis bussi rentida, aga sel nädalavahetusel oli just SEB sügisjooks, kõik sobivad bussid juba hõivatud ja nii see sünnipäev tegelikult pidamata jäi. Nüüd siis viisime lapse vaatama, mida ta oleks sügisel vaadanud.

Järveotsa järv
Järveotsa järv. Siit algab Valgejärve matkarada.

Niisiis, kui sa oled Tallinnas, tuleb algatuseks võtta suund Haapsalu poole. Järveotsa järv, kus ääres on parkla väidetavalt kümnele autole, kuivkäimla, lõkkeplats laua ja pingiga ning suur prügikast, asub minu kodust Nõmmel täpselt 45 km kaugusel. Parkla oli muide autosid täis, kui me kohale jõudsime. Kuna me pimedat ei karda, siis me väga vara ei startinud.

Rada ise on tegelikult üsna  pikk, parklast parklasse 6,5 kilomeetrit. Tõenäoliselt ümber järve ringi mitte tehes annab teed natuke optimeerida. Maastik on vahelduv, soojemal ajal kindlasti väga ilus. On laudtee, on 6-meetrine torn.  Õppida saab erinevaid metsatüüpe, istuda püstkojas, uurida lupja, vaadata, kuidas vanasti hunte püüti ja kui hästi läheb, kohtab ka õige mitut haruldast taime. Hetkel oli ka jõhvikaid veel täitsa palju alles.

Rohkem saab lugeda näiteks SIIT. Sealt saab omale ka soovi korral retkejuhi võtta.

igal  juhul meie pere soovitab. Kaasa kindlasti võileib ja praegusel ajal soe tee.

Valgejärve matkarada
Valgejärv on seepärast valge, et selle põhjas on 2-3-meetri paksune lubjakiht. Meie tingimustes on selline lubja tekkimine haruldane.
Valgejärve matkarada
Vaade tornist. Raba ja järved.

 

Valgejärve matkarada
tundmatu nõrglubja-allikas.

valgejärve matkarada

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.