Metsanurme matkarada – varjatud pärl Harjumaal

Suvel mul pole eriti aega matkamas käia. Samuti ei ole aega septembris, kui lapsel on vaja sünnipäev ära pidada pluss uude kooliaastasse sisse elada oma pliiatsite, tossude ja riietega.

Aga sügis-talve perioodil on tavaliselt aega küll ja nüüd siis see sügis vist minu jaoks algaski.

Sõbranna lubas mind minu sünnipäeva puhul jalutama viia (jaa, mul oli nädal tagasi sünnipäev). Valisime reedese päeva, aga kuna minul oli sel päeval aega kõigest kolmeni, et kodus tagasi olla, siis väga kaugele minna ei saanud. Suvel jäi Suure ühismatka ajast natuke hinge peale Metsanurme matkarada, nii et otsustasime olukorra leevendamiseks sinna minna.

Metsanurme matkaraja kiituseks: väga lähedal Tallinnale, Viljandi – Rapla – Türi suuna rongidega Kasemetsa peatusesse, mis on peale Sakut kohe järgmine. Rongi pilet rohelise kaardi omanikule on 1.20. Edasi tuleb minna rongi liikumise suunas, kuni silt tee ääres näitab Metsanurme külakeskuse poole. Sealt puithoonete ja külakiigega keskuse juurest algabki matkarada. Mul Endomondot mingil põhjusel sees ei olnud, aga Google kaart väidab, et 1,8 kilomeetrit ja 21 minutit kulub perroonilt matkaraja alguseni (ja pärast samapalju tagasi ka). Loomulikult võib alguspunkti minna ka autoga. Punktina otsida Metsanurme MTÜ.

Metsanurme

Metsanurme matkarada on 9 kilomeetrit pikk. Mingit pikka juttu ei hakkagi ajama. Rada on ringikujuline, kõige kaugem punkt on lagunev Üksnurme mõis.

Üksnurme Üksnurme Üksnurme

Pool ringi on kruusateedel, teine pool Keila jõe ääres radadel ja see on kindlasti igatpidi huvitavam pool. Istumiskohti-lõkkekohti-katusealuseid on mitmeid. Ka kemps oli. Ja tuliuus Rajamaja on äge.

Metsanurme rajamaja

Me muidugi sellele plaanitud rongile ei jõudnud, otsisime vesiveski varemeid ja koolmekohta, mida me ei leidnudki, seega vist otsisime valest kohast. Nii et istusime pool tunnikest seal rajamajas kus oli nii mõnusalt vaikne ja soe, et oleks nii peaaegu järgmisest rongist ka maha jäänud.

Niisiis hetkel enam rahutust hinges ei ole ja niipea sinna tagasi minna ei plaani, aga kui keegi inspiratsiooni sai, siis minge vaadake üle. Matkaraja kaardi leiab näiteks SIIT.

ohakas

Metsanurme

metsanurme

leheroos

harikseen

humal

Metsanume

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.