Kuhu minna lastega Tallinnas? Suur-Paljassaare poolsaar

Meie vist ei pea mitte enam matkamas käima, sest juba kaks nädalat jutti on meie matkad olnud täielik läbikukkumine. Näiteks eelmisel nädalal Suur-Paljassaare poolsaar.

Ma olen ammu plaaninud teha video ja ka teistele näidata, milline ving, hala, hädaldamine, vanemate misiganes nimedega nimetamine , täiest kõrist kriiskamine läheb lahti, kui tuleb jutuks, et läheme päeval matkama. Teemal, kui nõme on see koht, kuhu plaanime minna, mis siis, et keegi pole seal kunagi käinud, kui nõme on ilm, mis siis, et päike paistab, aga rohi on märg ja võib-olla on natuke tuuline ka. Nojah, vahel see ju aitab.

Igal juhul kui sel pühapäeval lõpuks välja saime, oli ilm juba vihmaseks pööranud. Aga no kui juba nii palju vaeva on nähtud, et kõik toast välja saadud, siis mida see väike soe vihm ikka teeb.

Tegelikult sadas vihma vähem või rohkem kogu tee ja kõikide riided ning jalatsid olid lõpuks läbimärjad. Käisime Suur-Paljassaare poolsaarel. Kõige huvitavamas kohas oli vihm kõige tugevam, nii et mingit vaadet, miks me sinna läksime, ei olnudki.

Muide, see poolsaar oli kunagi saar. Kuidas kõik täpselt juhtus, pole tegelikult teada. Ühtedel andmetel liideti saared mandriga 1912-1917, kui Miinisadama ehituselt üle jäänud pinnas veeti Kopli lahte.

1921. aastal ehitati Väike- ja Suur-Paljassaare vahele kitsarööpmelise raudtee tamm. Põhiosas hakkas Suur-Paljassaar liituma mandriga 1950. aastatest alates, kui mandri ja saare vahele Paljassaare lahe soppi hakati ladustama prügi.

Tehnilised andmed:

Raja algus bussipeatuse tagant parklast. Rannaparkla on natuke kaugemal.

Tee pikkus: 5,9 km, aega kulus 1 tund ja 35 minutit, aga muidu tasub vähemalt 2 tunniga arvestada, saab ringi ka vaadata. Meil oli vaid 1 kirsisöömise peatus. Hämmastav, et kirsse ikka veel on.

Ainuke koht, mida vaatasime, oli astang poolsaare tipus. Kõrgusega 5-6 meetrit. Vahepeal oli meri veel natuke rada sealt otsast merre viinud. Ma sel aastal polnud veel käinudki.

Huvitav kogemus, aga keegi millegipärast õnnelik ei olnud.

Endomondo

Teeääred on sealkandis kõik kenasti hooldatud. Lausa lust liikuda.

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.