Lastega linnast välja ehk Matsalu matkarajad

Õnnestus meil eelmise aasta augustis lastega koos kaks korda Matsalu rahvuspargis, et vaadata üle Matsalu matkarajad ja mina armusin nii, et lähen sinna kindlasti veel ja veel. Eks see oligi selleks kõige parem aeg, sest enne, kui rannaniidud niidetud saavad, väga kuhugi teelt kõrvale kolama ei lubata.

suitsu Matsalu

Kuna tulime Hiiumaalt, siis alustasime Haapsalu poolt, seega tegime esimese peatuse Rannajõe vaatetorni juures. Lisaks tornile on seal laudtee, vaade niidule, sel korral ka tööd tegevad veised, laud pikniku pidamiseks ja ega rohkem  midagi polegi. Torn on kohe tee ääres, nii et väga matkata ei saa. Suurvee ajal peaks seal peatum tuhanded linnud ja siis on kindlasti vaatepilt äge.

Edasi jäi teele Kasari vana sild. Üle Kasari sõidame igal aastal mitu korda, aga vanal sillal pole isegi minagi kunagi käinud. võib-olla mõnel kooliekskursioonil, aga kes seda enam mäletab. Jõgi oli küll põuaga kuivanud, aga sild igati aus ja tasub vaatamist.

Kasari vana sild
Kasari vana sild

Kuna tahtsin Suurel ühismatkal abimatkajuhina matkata Penijõelt kuhu iganes nädalaga jõuab, aga tegelikult matkasin Tallinna ümbruses, siis oli koht ikka veel hingel ning nii otsisime üles Matsalu rahvuspargi külastuskeskuse, mis asub Penijõe mõisas ja kust algab Penijõe-Aegviidu-Kauksi tuttuus matkarada. Nagu kiuste oli mõis just sellest päevast remondis ja sisse vaadata ei saanud.

Matsalu rahvuspargi külastuskeskus
Matsalu rahvuspargi külastuskeskus Penijõe mõisas.
Penijõe-Aegviidu-Kauksi matkaraja algus

Parklas olevalt infotahvlilt sai lugeda infot mitme läheduses oleva vaatetorni ja matkaraja kohta. Meie valisime Suitsu vaatetorni  ja matkaraja. Torn on metallist ja väga kõrge, seega vaade suurepärane. Ja need niidud lirtsusid jala all isegi augustikuise põua ajal. Penijõe matkaraja teeme ka kindlasti kunagi läbi.

Matsalu matkarajad Suitsu
On ju äge kemps?
Matsalu matkarajad Suitsu
Suitsu jõgi.
Matsalu matkarajad Suitsu
Vaade Suitsu vaatetornist.

Matsalu matkarajad Suitsu

Tookord me sealkandis ühtegi lubatud telkimiskohta ei leidnud ja sõitsime edasi Pärnu poole Nedrema puisniidu lõkkekohta. (Seal on näiteks puust karud ja kotkas puude otsas). Ma ei tea, miks me sinna Penijõele telkima ei jäänud, aga võimalik, et seda ei olnud siis veel valmiski. Nagu öeldud, tulliuus matkarada tuliuue infrastruktuuriga.

Nedrema puisniit
Nedrema puisniidul võib kohata karusid.

Teisel korral sattusime käima umbes 25 kilomeetrit Penijõelt Virtsu poole Salevere matkarajale. Vaated pangalt ilusat, mets ürgne, aga Silma allikas oli küll üsna kuiv. Muidu imeilus matkarada ja taaskord meie soovitused. Parklas kuivkäimla olemas, piknikulauad olemas, ainult telkida taaskord ei lubata.

Salevere salumägi.
Matsalu matkarada Salevere salumägi
Silma allikas. Kuiv mis kuiv.

Matsalu matkarada Salevere salumägi Matsalu matkarada Salevere salumägi

Infot erinevate Matsalu rahvuspargi tornide ja matkaradade kohta leiab näiteks RMK Matsalu rahvuspargi lehelt. 

Muid meie pere matkasoovitusi saad lugeda lehelt MATKAD. Sealt leiab erinevaid ideid nii Tallinnas, mujal Eestis kui ka välismaal.

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.