Lastega matkama – Paldiski

Kuna laupäeval oli Issi tööl ja meil vaja lastega kolmekesi aega veeta, siis mõtlesin lastega matkama minna ja kutsuda mõned teised pered ka kaasa. Seltsis segasem ja lapsed motiveerivad mitmekesi koos olles üksteist paremini ehk siis on kiirem samm ja vähem virinat.

lastega matkama - paldiski

Kuna minu omad tahtsid minna rongiga Paldiskisse, siis võtsimegi selle ette. Varem oleme lastega teinud sama ringi kaks aastat tagasi (vaatasin, et postitust ei olegi, küll aga leiab infot suvisest rattaretkest SIIT). Noorim osaleja oli tol korral 3, kusjuures käis kõik 5 kilomeetrit kahe tunniga ise läbi. Praegu, tagantjärele, tundub see hull tempo, aga oli vaja lõunaune ajaks linnas tagasi olla.

Sel aastal olid osalejad juba kõik natuke vanemad (kuus ja peale) ning see andis suurema vabaduse. Aega varusime pea kolm tundi. Ega siin suurt mängida ei saa, tuleb hommikuste rongiaegadega mängida. Minu valitud rong väljus laupäeva hommikul Balti jaamast 10.25 ja Paldiskisse jõudis tund hiljem. Ja neljaks olid ilusti kõik jälle linnas tagasi.

Kui hommikul oli ilm jälle vihmane/lörtsine, siis Paldiskisse jõudes piilus isegi päike pilve vahelt välja. Edasi oli üldiselt ikkagi harilik hall, aga midagi ei sadanud ja tuuline ka ei olnud. Ma rongis natuke ikka muretsesin, sest olin omadele õhukesed püksid jalga pannud. Kogemus ütleb, et liikudes hakkab alati palav, aga rannas oleks tuulega natuke riskantne olnud.  Ja muide seal merega ümbritsetud poolsaarel lund ka enam ei olnud.

lastega matkama

Niisiis linnast välja, üle Muula mägede sadama kõrvale randa, piknik, kohustuslik kivide loopimine ja oligi aeg mööda suure tee äärt tagasi tulla. Seal on ilusti muruga eraldatud kõnnitee, nii et igati ohutu lastel liikuda.

Kuna aega oli üle, käisime ka tuttuuelt Paldiski linna mänguväljakult läbi. Mõnus kummikate maas ja ei mingit pori.
Paldiski Plaza ees käis venekeelne Talvetrall.

Seega soovitan soojalt rongiga Paldiskisse sõita.
Tehnilised andmed: Ring randa ja tagasi 5 kilomeetrit. Aga varuda olenevalt laste vanusest 2-4 tundi. Rongipilet maksab tallinlasele 2.80 ots ja koolilastele 1.20. Koolieelikud on tasuta. Seega “Roheline kaart” ja õpilaspilet kaasa. Ja kindlasti juua kaasa, seda kulub alati rohkem kui võiks. Meie perel kulus umbes 1,5 liitrit. Termosega oli kaasas tee ja leige vesi. Lapsi osales sel matkal 10.

Tilk tõrva meepotis oli see, et mu oma Vanemal läks rongis süda pahaks. Paldiskis jäi ta teistest maha ja väitis, et tal on uni (minu lapsed ei ütle seda kunagi). Enne linnast väljajõudmist maanduski ta ühe kuusepuu alla. Mida grupijuhina teha? Telefonikõned linna ütlesid, et keegi sealt kohe järele tulla ei saanud. Õnneks oli sama rong kohe tagasi minemas ja grupis leidus ka keegi, kes oli minuga varem käinud. Jõudsin juba talle juhtimise üle anda, kui laps teatas, et tal on nüüd parem ja ta ei lähe tagasi koju. Päris tükk aega käis veel näost valgena rivi lõpus, aga siis muutus rõõmsaks ja tormas koos sõpradega ringi. Kodus kraadides palavikku ei olnud ja edasi ka midagi ei juhtunud. Äkki mõjuski rongis seljaga sõidusuunas sõitmine kuidagi halvasti. Igal juhul olen minagi nüüd jälle kogemuse võrra rikkam. Aga lõpp hea, kõik hea ja jälle kõigil tükk aega, mida meenutada.

Kohtume Paldiskis?

lastega matkama, Muula mäed
Muula mäed.

lastega matkama lastega matkama

lastega matkama

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.