Kanuuga Vääna jõel

vääna4Ühel ilusal päikesepaistelisel aprillikuu laupäevasel pärastlõunal, peale seda, kui olin mitu tundi kodust seapesa likvideerinud  ja jalgrattaga sõitnud 19 kilomeetrit, õnnestus ära katsetada ka kanuusõit Vääna jõel. Kohe päris algusest (Paeknast) peale.

Vääna jõgi lookleb Harjumaal ja algab allikatiigist Paeknas ning suubub Lohusalu lahte, pikkust on sel 64 kilomeetrit. Jõe algust on suuresti kujundanud inimene, see on suhteliselt sirge ja igav. Eelmisel aastal Paeknast Sakuni puhastati  jõe kaldaid ja jõesängi  ja osaliselt ka süvendati , seega murdunud puid ja teravaid elamusi ei leia.

Algus on küll väga madal ja väga kitsas, nii et kanuud tuli lihtsalt enda järel vedada. Kui juba sisse sai, käis ikkagi veel tükk aega põhi mööda konnasid. Neid oli palju ja need olid hiigelsuured. Kärnkonnad noh. Tõelised mölakad.

vääna5

Peale Lähetse-Paekna tee alt läbiminemist on jõgi juba täitsa ok, seega mina soovitan alustada sealt, kui kellelgi on veel plaanis. Silla all on lisaks kivid, mille vahelt kanuu läbi ei mahu. Saab küll ise kividele ronida ja kanuu üle vedada, nii et midagi keerulist ei ole. Sinna jõudmiseks kulus aga tervelt 45 minutit.

Ja ega edasi  midagi erilist enam  ei toimunudki. Ilm oli imeilus, tõmbad aga vaikselt mõla ja. Jõe ülemjooksul jäävad ümberringi põhimiselt sood ja rabad, seega inimesi ega inimtegevust näha ei ole. Küll aga oli palju loomade elutegevuse jälgi, kobraste hambatööd ja auke, mis on tõenäoliselt saarma omad. Ja üks kitseke piilus ka kaldalt. Lõpetasime, kui jõgi jõudis Viljandi maanteeni. Kokku  8,84 km ja 2 tundi 16 minutit. Nii sai sel aastal ka veega  käe valgeks. Muide, kes kanuud tahab rentida, võib minu julgelt küsida. Ehk annab ära organiseerida.

vääna3 vääna2 vääna1 vääna

 

 

 

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.