Uut Etsys ehk lustakad loomakostüümid

Elan endiselt selle lehe kinnipanemise tähe all, seega ei ole ka erilist motivatsiooni kirjutada. Sest nii kurb kui see ka ei ole, ei ole kaasmaalaste peale erilist mõtet aega kulutada. Seda enam, et kaks eelmist nädalat ei olnud energiat ollagi.

Selle nädala algul võtsin oma kergelt nuuskava lapse (ja teise terve ka) kaenlasse ning sõitsin Hiiumaale. Seega sel nädalal suurt tööd ei ole teinud. See-eest sai päris palju õunapuude oksi saagida ning lihtsalt päikest võtta, pildistada või lilli korjata. Nädala lõpuks oli nohu ka mul ja suuremal tüdrukul, aga sellest mitte midagi tegemisest oli kasu, energiat jälle on.

Nädala mõttekoht tuli siis, kui sain Etsys kirja, et mu asjad on väga vinged, aga looga odavad. Ka paari tuttavaga asja arutades leidsid nad, et tõesti on tegu võileivahinnaga. Ja ma olen siiani hinnakujundusel võtnud aluseks hinna eestlastele + Etsy maksud +eestlaste postikulu + 20%, mille nad sooduskoodiga EESTI20 jälle alla saavad.

Nüüd on kõik asjad 2 korda kallimad. Eks näis, kas hakkab paremini minema, sest viimased kaks nädalat ei tulnud ühtegi müüki.

Mõned asjad on aga suisa 5x kallimad. Nimelt otsustasin uuesti natuke loomamütse teha. Esimesel aastal tegime selliseid laste lasteaiale, lõike mõtlesin tookord ise välja ja see on nii hea lõige, et saab mitut moodi ära kasutada.

Fliis oli juba kodus olemas, kui sõbranna küsis jänese mütsi ja sealt edasi tulid veel hiired, rebane ja orav, valmis on karu ja koera fliis ja kassi ning tibu tahaks ka teha. Mõnus nokitsemine, aga esimese väljatöötamine võtab tõesti aga. Näiteks rebasele sobis alles neljas nina, see-eest sai nüüd valmis orava nina ja hundi koonu lõiked. Need jätan kõik ilusti alles 😀

Hetkel on probleem vurrudega. Nimelt sain mul poest ostetud vahatatud nöör otsa. Väga kurb ma ei olnud, sest sea on päris keeruline ninast läbi toppida. Kuna poes parajasti uut ei olnud, ostsin tamiili, peaks nagu veel vurrulikum olema. Tamiil aga on rullis ja seega kõver, vurrud keeravad täiega ümber nina ja ei ole üldse lahedad. Üritasin neid triikida ja siis sirgeks väänata, aga ei midagi. Kui kellelgi on ideid, kuidas korralikke vurre saada, siis või julgelt teada anda.

Ka PVA-liimiga heegelniidi kõvendamine ei andnud soovitud tulemust. Ise vahatada pole veel proovinud, äkki see ongi see otsitud nipp.

Proovisin ära ka voodriga variandi ja kui ETSYs veel natuke hinda tõsta, võin sinna ka sellised teha. Ja sealt edasi sabasid, pükse ja kindaid 😀

Oli ka FBs kord arutelu, et miks Eestis keegi lastele kostüüme ei tee. Lasteaiad tahaks ja emad tahaks. Hiinakad lähevad ruttu katki ja koledaks. Meie, õmblejad, siis seletasime, et seepärast ei ole, et kallis on. Nüüd ei teagi, kas peaks oma loomingut neile 5x soodsamalt pakkuma või las olla. Vähemalt sisetunne ütleb, et tasuta töö asemel võib parem õues päikest võtta. Kui keegi aga tahab neid oma poodi müüki võtta, võin lahkelt anda.

rabbit mouse1d bug (2) squirrel

 

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.