Tuunika peaaegu Anny

 

minukampsun2Hämmastav, et nii suure töö juurde ei oska midagi suurt kirjutada.

Andsin omale uusaastalubaduse, et koon sel aastal kolm kleiti. Ei tea, kas selle võisk nüüd esimeseks nimetada. Igal juhul pole ma ammu midagi nii suurt kudunud. Kõik algas sellest, et peale jõule valitses minu tellimustemaal vaikus. Samuti oli paus igas muus vallas. Miski ei läinud nii nagu ma soovisin või siis ei juhtunud üldse midagi. Tähendab tuleb aeg maha võtta, lihtsalt olla ja vaadata, mis toimuma hakkab. Kui pidevalt eest ära joosta ja arutult rapsida, siis ei loksugi asjad paika.

Niisiis otsustasin algatuseks omale ühe pikema kampsi kududa. Liann lõngade kinkekaardi sain tegelikult ühel aastal sünnipäevakingiks ning juba aasta tagasi tassisin just need lõngad koju, eesmärgiga neist üks Norra kampsun punuda. Ma ei teadnud, kas mohäärisegune lõng üldse kahe lõngaga kudumiseks töötab, aga soov oli suur. Proovilappi ka ei teinud, asusin kohe asja kallale, lootuses, et ehk sobib.

Ja kuna pole tõesti ammu midagi asjalikku kudunud, sest ma ju rohkem pitsi ja satsi tegija viimasel ajal, siis harutada sai päris mitmes kohas ja päris korralikult. Ja katsu sa seda pehmet karvast lõnga harutada. Alumine äär jäi ikka vigane, sest see oleks avastamise hetkel liiga suur harutamine olnud. Varem avastatud vead sain aga kätte. Ülevalt jätsin mingid mustriread vahele, sest tahtsin ühevärvilist lõppu, seega päris Anny see tuunika ei ole.

Muster Dropsi oma, nimega Anny: Garnstudio lehelt. Mina kudusin muidugi inglise keelse juhendi järgi. Mõtlesin, et olen nii kõva mutt, et vaatan ikka korralikku valikut, sest eesti keeles paljusid asju ei ole ja saan aru küll. Tõesti sain. Algul plaanisin kahest kokku kombineerida, aga lõpuks olin ikka lihtsamal teel. Tagantjärele võib öelda, et hea, et ei hakanud mõtlema ja kombineerima. Mulle meeldib tulemus väga.

Suurus: M.
Varad: ringvardad jämedusega 5.
Materjal: Emmebi Vogue (40 mohäär, 40% akrüül, 20% vill). Mõnus libe, soe ja pehme. Näis, kuidas pesemisele vastu peab. Kulus 219 grammi ehk natuke üle 4 toki. Tundub, et Liann seda lõnga enam ei müü. Mul jäi natuke üle 2 toki rohelist alles, aga veel üht kampsikut täiskasvanule sellest enam ei saa. Lapsed mul aga midagi karvast omale ümber ei pane.

Koos harutamiste ja lapsed kodus päevadega (siis ma ei ole võimeline midagi asjalikku tegema) kulus kudumisele natuke üle nädala. Nii et polnudki nii suur ja õudne ettevõtmine, kui algul kartsin.

Nüüd aga pildid ka. Modell mina ise. Nuppu vajutas abikaasa. Ilusaks töödelda ei suutnudki. Lahetade filtrite otsingud alles käivad. Kes mõnda teab, võib kommentaaridesse selle nime jätta. Oleksin väga tänulik.

 

tuunika1 (2) tuunika2

 

Drops designtuunika4

 

 

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.