Riidest tähed seinale

Mul on mustmiljon ideed, mida tahaks teha. Ausalt, must miljon. Enamikku neist ei jõua ma kunagi teha, sest olen liiga laisk või aeglane (täpselt ei teagi). Ühe idee,  riidest tähed, tegin nüüd aasta algul aga ära.

Tähtede tegemisega on nagu ikka, vali arvutis sobiv font ja suurenda näiteks Word´is piisavalt suureks, prindi paberile, lõika välja (mina kleepisin igaks juhuks ka papile, et peaks kauem vastu, kui juhuslikult tahan neid tähti kunagi veel ja veel ja veel teha), murra kangas pooleks ja lõika ka kangast välja ning hakka õmblema. Kangaid mul lapitöö huvi ajast küll ja veel alles. Üks lillelisem kui teine. Tähevalik ei olnud juhuslik, kokku tahtsin saada kolm nime.

Esimesed tähed on puhaste õmblustega, see tähendab, et õmmeldud seestpoolt ja siis ümber keeratud. Tükk nikerdamist on niimoodi tehes. Eriti keeramise ja täitmise osas. Eriti kui tegu on R või A tähega 😀 Kaks esimest nime tegin nii, siis sai jaks otsa. Kolmanda tegin siksakiga ja väljast õmmeldes. Kõvasti lihtsam, aga vist mitte nii ilus. Vähemalt lapse arvates.

Riidest tähed ajasin nööri otsa ja nii sain nimeketi, mille lapsed oma tubadesse riputasid. Üks idee jälle tehtud ja kogemus juures. Kas ma neid riidest tähti veel õmblen, ei tea. Nikerdamist on nendega ikka väga palju. Kui just I ei ole 😀 Aga küsida võid ikka, kui tundub, et tahaks ja mina võiks aidata. Antud tähtede kõrgus on umbes täpselt 17 sentimeetrit. Materjal pealt puuvillane, siis padjatäide. Fonti ei oska praegu peast öelda.

Muide, käsitööpostitust ei ole siin blogis väga ammu olnud. Seda, mida ma kunagi teha oskasin, saab vaadata lehelt KÄSITÖÖ. 

Käsitööpoodi saab aga kiigata siin: PILLE POOD.

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.