Pitsilised põlvesoojendajad

põlvMulle nii meeldiks kõik selle aasta tegemised sel aastal ka blogisse saada, aga päeval koos lastega ei ole must kirjutajat ja öösel ma magan, nii et tahtmiseks see tahtmine vist jääbki. Need ajad, kui ma öösel tööd tegin, on praeguseks möödas. Vahel tunnen selle pärast süüd ja end laisana, aga kättevõidetud ööuni on hetkel kallis.

Aga nüüd asja kallale.  Teine minu selle aasta uus toode on põlvesoojendajad. Neid hakkasin ma samuti kuduma juba septembris Halti matkale sõites autos ehk siis pistsin igaks juhuks kotti kera lõnga ja kaks varrast. Tagasiteel  ostsin poest muide lõnga veel juurdegi.

Ainult pildistamisega on mul pidevalt kehvad lood ehk karjuv modellikriis. Lõpuks pidin ikka oma mitte kõige nooremad ja siredamad sääred letti lööma. Ehk edaspidi läheb teistmoodi, uuel aastal kõigil rohkem aega ka.

Idee oli teha helkurniidiga põlvesoojendajaid, sest põlved on piisavalt tähtsad, et neid ka seelikuga käies soojas hoida ning põlv on ka helkurile absoluutselt õige koht, seega 3 in 1: ilu, soojus ja turvalisus. Kahjuks on helkurniidi kulu aga väga suur, seega esialgu jätsin selle plaani katki ja harutasin näidise üles.

Mustriks on haapsalu räti raamatust leitud kiri, mille nime ma kahjuks ei tea, aga mingi lehe moodi see välja näeb. Edaspidi katsetan teisigi sealt leitud kümnega jaguvaid mustreid. Tunnen põnevust.

Minu praegu olemasolevad põlvesoojendajad on kõik täisvillasest lõngast. Hetkel on olemas kolm erinevat suurust ja kolm värvitooni. Villat lõnga on kodus veel mitut erinevat, seega tuleb lisa.

Minu meelest on need ideaalsed külmala ajal seelikuga käies mantli alla. Muide, mul omal ja mu lastel ei ole veel põlvesoojendajaid.

Siin poes mul neid asju müügil ei ole, sest eestlast jätavad need mujal maailmas nii moodsad asjad täiesti külmaks. Arvan, et see mood jõuab ka siia, aga nii 2-aastase viivitusega. Põlvesoojendajad on aga saadaval minu Etsy poes. Teisalt oskavad siin kõik selliseid lihtsaid asju ise kududa. Või nagu Telliskivi käsitöölaadal selgus, on kõigil need juba olemas. Aga noh, elame-näeme.  Praegu rohkem ei kirjuta, näitan parem pilte kah.

soe1a

soe4cboot cuffs

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.