Papagoi kostüüm – kuidas see kõige esimene valmis

papakoi4Tegemisi on viimasel ajal palju, mis on hea, ja motivatsioon kirjutamiseks madal, mis on halb. Ega aega niisama kulutamiseks ka viimasel ajal olnud ei ole, kirjutamine ju leiba lauale ei too. Küll aga toob ehk uus papagoi kostüüm.

Ma olen viimasel aastal sattunud järjest rohkem kostüümide õmblemise maailma. Eestis väga reklaaminud ei ole, aga kes küsib, see ikka saab. Ja eks kevad ole igal pool lasteaedades näidendite ja karnevalide aeg, nii olen sattunud igasugu huvitavaid väljakutseid lahendama.

Tegelikult tundsin kostüümid vastu huvi juba nii 10 aastat tagasi. Siis sai Tallinnas lihtsamaid kostüüme vaid Karnevalist laenutada. Plaan oli meil selline, et stilistiks õppiv töökaaslane joonistab ja mina õmblen kostüümid. Aga nagu minu tutvuskonnas tavaline, ei leidnud me meisse uskujaid ega toetajaid. Öeldi, et ei too see sisse või jube tolmune töö. Ainul üks “Lahe! Tehke ära!” oleks asja käima lükanud. Nüüdseks ütleb elukogemus, et metsa need ütlejad, aga praegu kaotasime oma kümme aastat. Oleks juba kas edukas või pankrotis, kogemuse võrra rikkam ja uue projekti kallal.

Ja nüüd siis see esimene papagoi kostüüm ka

papakoi2Praegu näitan üht tuttuut tegemist. Ja just seda, sest vahvad pildid on juba olemas. Niisiis papagoi kostüüm. Kasutasin  kodus olemasolevat materjali, midagi spetsiaalselt juurde ei toonud. Seega värvivalik roheline (konna ja rohutirtsu oma), oranž (rebane ja orav) ning kollane (jah, ma pidin ka tibusid kunagi tegema, aga hetkel neid veel ei ole).

Mütsiga oli lihtne, sest sellest oli nägemus olemas. Ka lõikeid kombineerin olemasolevaid. Näiteks papagoi silmakollane on sama, mis putuka tundlapallid. Tiibadega oli aga natuke keerulisem ja eriti keeruline oli kinnitustega. Küll ei sobinud asukoht, küll kummi tugevus ja kõige lõpuks ei pruugi see ikka veel õige saanud olla. Lihtsam oleks mingi pael ümber kaela siduda, aga mulle omale sellised nöörid ümber kõri ei meeldi, niisiis käed ja kummid. Tiibadeks viilutasin lihtsalt kaks erineva laiusega fliisriba ja olen oma leidlikkusega väga rahul. Kostüüm peaks sobima 5+ suuruses lapsele.

Ja nüüd, kui asi juba läbi tehtud, siis tuleb fliisi juurde tuua (tiibadele kulunud fliisist oleks tõenäoliselt mitu mütsi saanud) ja tiibu juurde teha. Aitäh, K, et mind mõtlema ja tegutsema ergutasid!

Rohkem kostüüme leiab lehelt Kostüümide müük.

papakoi papakoi1
papakoi3

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.