Palliprojekt ehk heegeldatud jalgpall

pall5Ma tegin eelmisel aastal kaasmaalastele ainult mõned tellimustööd. Lihtsalt selliste asjade puhul on alati palju vaeva ja pisike tasu. Aga palliprojekt tundus huvitav.

Ma pole kunagi jalgpalli heegeldanud, aga mis see väike motiividest asi siis ära teha ei ole. Jalgpallis käib 12 musta ja 20 mingit muud värvi motiivi. Mustad on viisnurgad, teised kuusnurgad. Minult oodati lillat ja musta. Õnneks leidsin Dropsi kollektsioonist (Fabel) väga ilusa peaaegu puuvillase sirelililla lõnga. Samas lõng ise oli väga kergesti lahtikeerduva kiuga ning seega üsna ebamugav heegeldada.

pall3Sobivat motiivi internetist ei leidnud ning see tuli algatuseks ise leiutada. Eelduseks oli, et motiiv on tihe. 32 motiivi valmisheegeldamine läks suhteliselt ruttu. Siis aga selgus, et mina olin kõik teinud kuusnurgad ja nii see asi ei lähe. Seega harutasin viimased read maha ja heegeldasin uuesti. Motiivid viimistlesin kenasti porolooni pistetud varraste abil.

Aga kogu projekti kõige keerulisem osa oli kokkuheegeldamine. Kuigi mul on skeem, siis ma loomulikult sellest kinni ei pidanud. Mis see siis ära ei ole, muudkui lilla-lilla-must, aga mingil hetkel tuleb hakata pinnalaotust ka palliks ühendama ja siis jooksis juhe kokku. Ometi TTÜ taustaga, aga kujutav geomeetria oli kolm. Silmnähtavalt ei ole vahepeal edasiarengut toimunud. Hakkasin siis vaikselt lisama ainult neid motiive, kus on kindel, et nüüd tuleb selline, aga päris lõpuni ei olnud kindel, kas asjast ikka pall tuleb.

pall1

Pall tuli ja minu meelest isegi päris ilus pall. Sisse tegin ikkagi lapse retuusisäärest kindluse mõttes veel ühe pallil, mille siis padjatäidisega kõvaks ja ümmarguseks toppisin. Kas ma kunagi veel selle töö ette võtan, pole teada. Aga kui võtan, siis ajan kindlasti ainult skeemilt sõrmega rida, nii hoian kõvasti aega kokku.

Pall läks Lillade rühma poolt ühe lasteaia liikumisõpetajale jõulukingiks. Minu meelest igati sobilik, armas ja originaalne idee. Aitäh usalduse eest!

Pallil klõpsates jõuab ka inglisekeelse õpetuseni.

Pildid minust tegi 5-aastane laps salaja. Pildistamises on meil kõik väga osavad. pall11

pall

pall4

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.