Pakuotsalapp ehk eesti keeles istumisalus

heegeldatud istumisalusOi kui kaua ma selle istumisaluse tegemiseks hoogu võtsin. Aga suvel, just enne Hiiu folki, maale sõites ja selleks oma lõngavarudest punaseid lõngu otsisin (õnnestus olla sellel üritusel lastepesades lastega meisterdaja), leidsin nii kera 3-aastasele väikseks jäänud t-särgi ribasid kui ka pooliku vihi seda pruuni lõnga ja võtsin mõlemad kaasa.

Folk sai läbi ja kiire läks üle. Heegeldasin särgi tavaliste kinnissilmustega otsa, aga sellest sai nii pisike ring. Töö jäi pooleli ja särk lisa ootama. Siis aga tuli mõte internetis paljunähtud üleheegeldamist proovida. Näidistes tehakse korve ja kasutatakse selleks mõnd jämedamat nöögi, aga miks mitte kaltsu proovida?

Tegelikult pidigi sellest särgist nüüd saama hoopis korv pesupulkadele. Aga läks teisiti ehk käivitus esialgne eesmärk. Heegeldasin kogu särgi otsa ja sai selline uhke pakuotsalapp (hiiukeelne sõna). Mõtlesin küll õues lõkke ääres kasutada, aga see on nii mõnus ja pehme, et leiab ka toas taburettidel kasutust. Suvel ju rahvast pidevalt palju liikumas ja toole pidevalt puudu. Ka mulle meeldib see nii väga, et teen neid kindlasti juurde. Ainult kaltsu peab keegi ribadeks lõikama. Ja seekord lõikaksin üsna laiad ribad.

istumisalus toolikate

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.