Minu esimene nõiakostüüm

Kuidas valmis minu esimene nõiakostüüm?

 

Ikka juhtub nii, et kuigi jõulunäidendis oli öökull, orav, rebane, karu, hunt ja hunnik jäneseid, sai minu laps omale nõia rolli, seega valmislahendust kodust kastist võtta ei olnud. Tuli ise õmmelda nõiakostüüm.

Tegelikult oli nõidu isegi kaks ja kuna minu Nooremast saab silmnähtavalt müüginaine, siis oli ta sekundiga müünud sellele teisele nõiatüdrukule maha idee, et emme teeb sulle ka kleidi.

Algatuseks disainisid tüdrukud omale kleidid.

Õnneks juhtus see kõik piisavalt palju aega enne, seega oli aega mõtteid koguda, materjali varuda. Lõikeid mul ju nagu ikka käepärast ei ole. Üldiselt ei tahaks sellistesse ühekordsetesse projektidesse väga palju aega ja raha panustada. Lõpuks tuli kleidi ülaosa trikotaažist ei oleks vaja mingeid lukke ja kinniseid pusima hakata, tuleb niisamagi üle pea. Kusjuures nädala lõpus oli just Humanas kõik riided 1€. Leidsin selleks pluusi, millest sai kaks kleidi ülaosa ja jäi veel kübarateks ning näiteks minu (või laste) tulevase seeliku värvliks veel ülegi. Ma ikka käin sellistel päevadel Humanas asju just kanga pärast vaatamas.

Seeliku materjali varus teise tüdruku pere. Must kangas osutus meeletult hargnevaks ja nii oli viimasel hetkel veel kõvasti peamurdmist, et kuidas edasi. Käisin juba Abakhaniski tiiru ära, et seelik ka trikotaažizt teha, aga nagu ikka sellistel hetkedel, seal just musta ei olnud. Niisiis tulin koju ja lasin kõik lõikekohad küünla pealt üle. Päris kinni hargnemist ei võtnud, aga parem sai küll.

Kleidid said pikad, aga nii saab neid ka tulevikus kasutada, näiteks Halloween ei kao ju Eestist kuhugi, seega on järgmisel aastal koolis jälle mingit kostüümi vaja.

Kuidas valmisid nõiakübarad?

Kübarad tegin papist ja peale tõmbasin selle sama trikotaažsärgi varrukad. Kõige keerulisem oli see papp tugevalt peavõru külge ühendada. Eks esimene jäigi natuke loksuma, aga tulemus sai ikka väga loomutruu. Peavõru toppisin lihtsalt papist läbi ja lisaks õmblesin ning liimisin. Papp on muidugi papp ja hämmastav, kui palju loovust tuleb selliste asjade loomisel kasutada. Igal juhul olen vaimustuses ja tunnen, et siit on mul oma kostüümiäriga edasi minna. Aga siis tuleb vist jälle Imelooma brändinime muutma hakata 😀

Foto: Alvar Sass

* Veel üks teine pilt on Alvari tehtud, mina siis lõikasin ja töötlesin. Ise ma eriti pilti ei teinud, sest jäime hiljaks ja head kohta enam ei saanud. (Teine laps oli vaja Nõmmelt laulmast ära tuua). Pealegi oli pildistajaid rohkem ja veel, küll kunagi midagi tilgub veel.

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.