Meil on päkapikumütsid juba valmis

päkapikumütsPäkapikumüts

Lasteaed on saatanast. Mul ei olnud mingit plaani nii kiiresti ja nii varakult hakata päkapikumütse õmblema, aga lastele oli neid juba kolmapäevaks vaja. Oma naiivsuses lootsin ma need kusagilt kaubandusest leida. Järve keskusest igal juhul ei leidnud või noh, Koduekstras olevate 7-euroste ja ikka koledate peale käsi ei tõusnud. Ja need ei olnud veel lisaks ka valge servaga. Ikka veel tõbisena ma muud kaubandust kammima ei suundunud.

Tõin lapsed lasteaiast koju ja hakkasin hoopis lõiget konstrueerima. Ma ei tea, kas ma ei suutnud leida õiget märksõna või inglisekeelses keskkonnas sellist asja ei kasutatagi, aga internetiotsingu tulemus oli kesine.

Lõige sai siiski konstrueeritud, mütsid puuvillasest riidest õmmeldud, hea, et kodus leidus valget fliisi, sest poodi poleks õhtul küll enam jaksanud minna. Ja valged mütsitutid meisterdasid lapsed ise – Suuremal õel tuli paremini välja, väiksema oma pidin lõpuks siiski ise üle tegema. Hullult me keegi ei pingitanud, siiski võttis kogu tegemine mitu tundu aega. Oleks vist ikka pidanud ostma 😀 Aga loodan, et koostegemine kompenseerib nii aja kui ka kesise tulemuse. Kunagi teen kindlasti ka valge karvaservaga mütsid, lõige nüüd ju olemas. Ja ehk teen omalegi elu esimese päkapikumütsi. Elame-näeme :p

Tee ise oma päkapikumütsi lõige

Lõige iseenesest on nii suur, et kahele A4 paberile ära ei mahu, seega ei ole ma seda veel prinditavasse vormi suutnud panna. No et prindid aga 4 paberit välja, liimid kokku, lõikad välja ja olemas. Ma olen selliseid kleidilõikeid internetist leidnud ja kasutanud küll. Loodan, et pildi ja segase jutu abiga saad sa siiski ka nii oma lõike valmis joonistatud.

1. Märgi ära punkt paberi keskel ja oleval. 2. Joonista paberile poolkaar raadiusega 33 cm mõõdetuna punktist, mis sa joonistasid, nii saad mütsi kõrguse. Raadius võib vabalt ka suurem olla. Kuna mul nii suurt sirklit ei ole, kasutasin algelisemat meetodit ehk sidusin pliiatsi külge 33-sentimeetrise lõngajupi ja joonistasin nii. 3. Tõmba poolkaarest sobivalt kohalt läbi 52-sentimeetrine joon. 4. Ühenda kaare ja joone ristumispunktid ja punkt.

mütsilõige

Lõige ongi valmis. Ideaalne suurusele 50. 52 suuruse jaoks lisa õmblusvaru.

Lõikest mütsiks

  • Edasi lõika müts kangast välja.
  • Lõika ka mingist valgest materjalist 7 sentimeetrit lai ja 55 cm pikk riba.
  • Õmble riba mütsi alumise serva külge. Jälgi, et sa paneks enne õmblemist ikka mütsi vasaku ja valge riide parema poole vastamisi.
  • Õmble kokku ka külg.

Mina ise õmblen kõigepealt kokku külje ja siis alla valge riba, nii et tegelikult maitse asi.

Soovi korral pane mütsile ka valge tutt.

Tuttide meisterdamisest tuleb tulevikus üks teine jutt.

Mõnusat jõuluootust!

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.