Lasteaia käsitöö

Mitu korda aastas tuleb lasteaialaste vanematel midagi näidendite/ürituste/karnevalide tarvis meisterdada. Nii on ka mul kogunenud töölauale palju üksikuid pilte, millest tahaks lahti saada. Hoian töölaual tegemata asju, et need ei ununeks ja arvake ära,  mitu ikooni mul arvuti töölaual on? Täpselt 101, kuigi tõstsin just eest ära asjad, mis pole enam aktuaalsed. Jah, kui piisavalt kaua oodata, pole enam meeleski, mis lugu selle pildi taga oli.

Muide, täis töölaud teeb arvuti aeglaseks ja minuga ongi jälle seda juhtunud.

Esimesena tuleb päike. Need on täpselt aastavanused pildid, kus lastel olid erinevad näidendid, aga mõlemad olid päikesed, seega sai ühe kostüümiga hakkama.

sun sun1

sun2

Siis jõuludeks 2015 vaja läinud naerupäkapikk. Tegelikult tegin ainult kahe tutiga punase mütsi ja ostsin juurde põlvikud. Seda poleks vaja olnudki, sest näidendis liikusid ringi ka sussipäkapikud.

naerupäkapikk

naerupäkapikk1

Ja sel nädalal tegin pääsuke Õie. Kusjuures mul ei olnud kodus tiibade jagu musta fliisi. Abakhanis sattusin sealsele esimesele halvale teenindusele. Muidu on seal ikka väga abivalmid prouad tööl. Kui olin kõik võimalikud kohad läbi vaadanud, küsisin esimeselt teenindajalt, kas neil musta fliisi on. Näidati siis näpuga rullide poole, et eal ju on. Kui ütlesin, et ei ole, see on tumesinine, siis vastati: “Ahah.” ja vestluse lõpp. Ei mingit lahenduste pakkumist, ei tõdemist, et sel juhul ei ole. Oma fliisid tellin edaspidi Karnaluksist. Seal meeter 3 eurot odavam ja tuleb 2.20 eest mulle pakiautomaati ka. Ei pea kuhugi kaugele minema ega pakki tassima.

Fliisi leidsin õnneks täiesti juhuslikult üle tee asuvast Humanast. Oli küll mingi varrukatega pleed ja ei olnud tõenäoliselt maailma kõige parem tehing, aga laps sai vähemalt omale tiivad. Sealtsamast kaltsukast ostsin ja musta särgi, sest ei tulnud meelde, et Vanemal õel on musta ülaosaga kleit ja seda oleks ehk laenata saanud. Pluusi rinnaesine on liiga lahti ja järgmiseks esinemiskorraks, mis on emadepäeval, tuleb pääsukesele ikka valge pudipõll ka õmmelda.

Teise lapsega pääsesin sel korral ainult paberist krooniga.

pääsukeõiekertumets

pääsukeõie1

Ja nii saingi töölauale veel ühe video ja viis pilti lisaks. Uute postitusteni!

 

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.