Lapitekid nukkudele

Mul on juba aastaid mõlkunud mõttes teha enda voodile lapitehnikas päevatekk, kuna aga see on suur töö, siis peab idee olema maailma parim. Seda ma siiani leidnud ei ole. Talvel aga hakkas silma üks huvitav tehnika (risti-rästi), mida tahtsin harjutamise mõttes proovida.

Põhimõte on lihtne, lõikad aga 9 erinevast kangast välja 9 suurt ruutu ning paned pakki, lõikad, tõstad õmbled, lõikad õmbled jne, kuni on olemas 9 üheksast erinevast kangast blokki. Ainult järjekorda ei tohi sassi ajada. Nagu ikka õnnestus ka mul selle käigus mingi viga teha, seega paar blokki tulid tegelikult natuke vigased.

Blokkidest tegin nukkudele tekid. 4 tükki läks tüdrukute lasteaeda, kummagi rühma 2 tükki, kaks ei ole veel valmis ning ülejäänud on läinud kingitusteks. Muide, kaks suisa poistele. Kasutasin rohelisi kangaid ning kantisin tumesinise pitsiga ja loodan, et saajate pered ei pahanda, sest miks poisid ei võiks oma kaisukarusid teki alla magma sättida. Lihtsalt kastist väljas mõtlemine.

Tekkide küljepikkus natuke alla 50 cm, materjal puuvillane. Pilte ma nendest suhteliselt sarnastest tekkidest enne ära andmist palju ei teinud. Kes omalegi tahab, see küsib. Hetkel ühtegi valmis ei ole. Ja oma lapsed jäi kah ilma.

lapitekk1

tekk1tekk2

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.