14 ideed, kuidas pakkida jõulukinki kiiresti ja nutikalt

Kuna tegelesin täna päris põhjalikult nutikate jõulukingi pakkimise ideedega, siis on patt kogutud teadmisi ja pildimaterjali raisku lasta. Märksõnadeks on taaskasutus ja lihtsus. Järgnevad pildid on kõik peale viie internetist korjatud, aga ehk saabub ka päev, mil mu oma looming vaatajate ette pääseb. Siin on kokku 27 inspireerivat pilti, kuidas pakkida jõulukinki kiiresti ja nutikalt.

Pakkimiseks võib kasutada tõesti kõike kodus leiduvat või üle olevat – paberirullid, kindad-sokid, köögirätikud, klaaspurgid ja ajalehed,  ülejäänud kangaribad või lõngajupid, kõik selle saab vahvaks pakiks vormida.

Teile aga soovin selleks aastaks tõeliselt lennukaid ideid ja vahvaid jõulupakke!

    • Paberirullid 

Sisse saab panna piisavalt pisikesi asju. Kuidas otste sulgemiseks neid korke teha, ei oska soovitada. Mina liimiks otsas lihtsalt paberrõngaga kinni. See kasepuuks vormitud pakk on eriti nunnu.

kingipakk16 kingipakk21

 

  • Heegeldatud motiivid ja linikud

Tegelikult see ei ole väga kiire variant, sest igasugune käsitöö võtab tohutult aega. Seega ei hakkagi üleni heegeldatud kotte soovitama, vaid panen motiivid paberist või riidest kotile. No ja minu Pitsi ja satsi pits annaks pakil ka uhke tulemuse. Motiivide mustreid leiab näiteks minu Pinteresti heegeldatud motiivide tahvlilt.

kingipakk24 kingipakk14 kingipakk22

 

 

kingituse pakkimine

  • Paberist kotikesed

Koti voltimise ühe video leiab siit. Mina ise voldin küll  teistmoodi, aga omatehtud õpetust mul ei ole ja kui video tundub natuke segane, googelda. On olemas ka pildi kujul õpetusi. Ja et see kott nüüd natuke lõbusam oleks, tee sellest põhjapõder, teekott või hoopis öökull.

paberkoti kaunistamine

kingipakk3 kingipakk28

Paberist lumehelbed või pitsid

Jätkuks eelmisele paberkotipunktile. Lisaks koti võib teha ka vanast ajalehest või ajakirjast. Lumehelbeid oskavad vast kõik lõigata.

kingipakk17 kingipakk27

Kudumid

ehk igasugu kindad, sokid ja kampsunivarrukad. Originaalne, ja usun, et kudusõbrad oleks vaimustatud.

kingipakk26kingipakk12kingipakk30

Käterätikud

Eriti kui see on osa kingitusest, kasuta seda hoopis pakendina, saad täiesti pärast ka kasutatava pakendi. Ülikiire pakkimismoodus. Kuidas pakkida kingitus põdrapoisi sisse, leiab  SIIT.

nutikas pakkimine

Purgid

Eriti kui kingitus mahub purki ja katkiminemise ohtu ei ole. Sokimoosi oleks ju päris vahva saada?

kingipakk18

Ajalehed

Lillede ja rooside õpetusi leiab näiteks Pinterestist otsinguga “paper flowers”. Ajalehest paberkotist oli juba eespool juttu.

kingipakk11 kingipakk13

Läikivad kommipaberid

Lõika tükikesteks või lase lastel lõigata, tee ükskõik kui igav paber liimiga kokku ja puista paberisodi pakile. Uudsus garanteeritud!

kingipakk15

Kangad, lõngajupid, nööbid

Tee tiir oma käsitöökapis või kotis ja vaata, mis seal üleliigset või niisama seisma jäänud on. Seda kõike saab jõulukingituste pakkimisel kasutada. Kangast ei pea ilmtingimata kotte tegema, kingituse võib ka lihtsalt sinna sisse keerata. Kangaribast saab teha lilli või lõigata pakkepaelaks. Karvaste servadega on need veel eriti vahvad. Nööpe saab kasutada lillede südamikeks või neid niisama pakile kleepida.

kingipakk5 kingipakk9 kingipakk10

Kommid

Nende paberid on üldjuhul värvilised ja läikivad, seega miks mitte neid ära kasutada. Jõulud on magusa aeg. Samuti võib pakile lisada hoopis enda tehtud piparkoogi.

kingipakk8

Paberist kaunistused

Tuulikuid on lapsepõlves ehk igaüks voltinud ning paberiribade pakile kleepimine on imelihtne. Kasutada sobivad lisaks ühevärvilisele paberile ka igasugu kirjud pakkepaberi ribad. Tulemus on aga omanäoline ja lõbus.

kingipakk4 kingipakk7

Metsaannid

Tee enne suurt söömist ring looduses. Käbid, männi-, kuuse- ja pohlaoksad on just nagu kingipakkidele loodud. Pakkepaber seal juures ei peagi uhke olema.

kingipakk1

Lõngast tutid

Tutid võib osta poest, tellida Hiinast või teha ise. Tuttide tegemiseks kõlbab igasugune kodus olev lõng. Ja edasi kombineeri neid juba vastavalt fantaasiale.

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.