14 ideed, kuidas pakkida jõulukinki kiiresti ja nutikalt
Kuna tegelesin täna päris põhjalikult nutikate jõulukingi pakkimise ideedega, siis on patt kogutud teadmisi ja pildimaterjali raisku lasta. Märksõnadeks on taaskasutus ja lihtsus. Järgnevad pildid on kõik peale viie internetist korjatud, aga ehk saabub ka päev, mil mu oma looming vaatajate ette pääseb. Siin on kokku 27 inspireerivat pilti, kuidas pakkida jõulukinki kiiresti ja nutikalt.
Pakkimiseks võib kasutada tõesti kõike kodus leiduvat või üle olevat – paberirullid, kindad-sokid, köögirätikud, klaaspurgid ja ajalehed, ülejäänud kangaribad või lõngajupid, kõik selle saab vahvaks pakiks vormida.
Teile aga soovin selleks aastaks tõeliselt lennukaid ideid ja vahvaid jõulupakke!
-
Paberirullid
Sisse saab panna piisavalt pisikesi asju. Kuidas otste sulgemiseks neid korke teha, ei oska soovitada. Mina liimiks otsas lihtsalt paberrõngaga kinni. See kasepuuks vormitud pakk on eriti nunnu.
-
Heegeldatud motiivid ja linikud
Tegelikult see ei ole väga kiire variant, sest igasugune käsitöö võtab tohutult aega. Seega ei hakkagi üleni heegeldatud kotte soovitama, vaid panen motiivid paberist või riidest kotile. No ja minu Pitsi ja satsi pits annaks pakil ka uhke tulemuse. Motiivide mustreid leiab näiteks minu Pinteresti heegeldatud motiivide tahvlilt.
-
Paberist kotikesed
Koti voltimise ühe video leiab siit. Mina ise voldin küll teistmoodi, aga omatehtud õpetust mul ei ole ja kui video tundub natuke segane, googelda. On olemas ka pildi kujul õpetusi. Ja et see kott nüüd natuke lõbusam oleks, tee sellest põhjapõder, teekott või hoopis öökull.
Paberist lumehelbed või pitsid
Jätkuks eelmisele paberkotipunktile. Lisaks koti võib teha ka vanast ajalehest või ajakirjast. Lumehelbeid oskavad vast kõik lõigata.
Kudumid
ehk igasugu kindad, sokid ja kampsunivarrukad. Originaalne, ja usun, et kudusõbrad oleks vaimustatud.
Käterätikud
Eriti kui see on osa kingitusest, kasuta seda hoopis pakendina, saad täiesti pärast ka kasutatava pakendi. Ülikiire pakkimismoodus. Kuidas pakkida kingitus põdrapoisi sisse, leiab SIIT.
Purgid
Eriti kui kingitus mahub purki ja katkiminemise ohtu ei ole. Sokimoosi oleks ju päris vahva saada?
Ajalehed
Lillede ja rooside õpetusi leiab näiteks Pinterestist otsinguga “paper flowers”. Ajalehest paberkotist oli juba eespool juttu.
Läikivad kommipaberid
Lõika tükikesteks või lase lastel lõigata, tee ükskõik kui igav paber liimiga kokku ja puista paberisodi pakile. Uudsus garanteeritud!
Kangad, lõngajupid, nööbid
Tee tiir oma käsitöökapis või kotis ja vaata, mis seal üleliigset või niisama seisma jäänud on. Seda kõike saab jõulukingituste pakkimisel kasutada. Kangast ei pea ilmtingimata kotte tegema, kingituse võib ka lihtsalt sinna sisse keerata. Kangaribast saab teha lilli või lõigata pakkepaelaks. Karvaste servadega on need veel eriti vahvad. Nööpe saab kasutada lillede südamikeks või neid niisama pakile kleepida.
Kommid
Nende paberid on üldjuhul värvilised ja läikivad, seega miks mitte neid ära kasutada. Jõulud on magusa aeg. Samuti võib pakile lisada hoopis enda tehtud piparkoogi.
Paberist kaunistused
Tuulikuid on lapsepõlves ehk igaüks voltinud ning paberiribade pakile kleepimine on imelihtne. Kasutada sobivad lisaks ühevärvilisele paberile ka igasugu kirjud pakkepaberi ribad. Tulemus on aga omanäoline ja lõbus.
Metsaannid
Tee enne suurt söömist ring looduses. Käbid, männi-, kuuse- ja pohlaoksad on just nagu kingipakkidele loodud. Pakkepaber seal juures ei peagi uhke olema.
Lõngast tutid
Tutid võib osta poest, tellida Hiinast või teha ise. Tuttide tegemiseks kõlbab igasugune kodus olev lõng. Ja edasi kombineeri neid juba vastavalt fantaasiale.