Kuidas heegeldada triibulist mütsi

Kuidas heegeldada triibulist mütsi või siis ükskõik, millist triibulist asja? Kasvõi Sipsikut. Triipude ilusa üleminekuga ühendamise põhimõte on üks ja sama.

Kuna laps tegi telefoniga nii vinge video,  mida peab kohe jagama, siis siin tutvustan enda kahte varianti, mida mõlemat olen kasutanud ka nende mütside heegeldamisel.

  1. Kõige lihtsam on lõpetada triip nagu lõpetaks tööd ehk siis aassilmus uue ringi esimesse sambasse, lõika niit katki, tõmba läbi viimase aasa ja peida otsad. Uut ringi alusta suvalisest kohast.
  2. Rea viimase silmuse, mille kinnitad eelmise rea esimesse, teed uut värvi lõngaga. Siis veel üks aassilmus ja siis alustad ahelsilmustega (kett) uut rida. Ehk on videost abi.

Reavahetus jookseb siis siin diagonaalis. Natuke on ikka näha, aga minu silma ei riiva.

Piltidel on meie pere kaks uut triibikut ehk sellesügisene puuvillase lõnga hävitamise projekt. Lõnga on kogunenud piisavalt, aga kuna ma enam tellimuse peale suurt ei heegelda, siis on need kerad lihtsalt ees. Õnneks kulutab selline müts päris mitu kera lõnga. Mütsembrisse küll ei jõudnud (ports Eesti isetegijaid tegi septembris mütse), aga parem hilja kui üldse mitte.

Ausalt öeldes pole ma ammu nii palju harutanud, sest enda müts sai algul ikka väga lai. Ja teist korda sai ka ikka veel lai. Peale mõningast kandmist tundus ebamugav. Ning lapse oma oli vastupidi jällegi liiga kitsas. Ja nii see aeg läks. Kuna telekat enam ei vaata, siis pole praegu päevas eriti näputöö aega ka.  Loodame, et triibulised mütsid on veel pikalt moes.

Heegelnõel 3,5, lõng puuvillane ja üsna jäme. Ostetud kunagi Abakhanist. Fileetehnikat kasutasin teadlikult, et saaks õhulisem, tihedamalt oli liiga jäik. Hetkel küll laps, olles paar päeva mütsi kasutanud, kurdab, et tuul puhub aukudest läbi, aga käib ikka. No jäin selle heegeldamisega natuke hiljapeale jah.

Alustasin 12 sambaga ja siis heegeldasin kokku 12 ringi ringselt. Edasi enam ei kasvatanud. Aga see sõltub lõngast, peaümbermõõdust ja tehnikast.

 

 

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.