Islandi lambavillase kirjaga valge müts

Kevadel juhtus ju nii, et ma käisin Islandil. Selle koht kirjutasin reisikirja ja tegin isegi oma lehe, aga üles olen praeguseks jõudud panna kõigest 4 päeva seiklused. Island 2018 ehk pidevalt pilves.

Aga mida siis Islandilt kaasa tuua? Mina tõin šokolaadi. Näiteks soolakristallide ja lagritsaga on hiiglama hea. Jah, ka islandlased armastavad lagritsat. Siis tõin veel kohalikku rabarberinapsi, sest rabarber on neil ainuke asi, mis neil päriselt õues ka kasvab (kõik muu tuleb sisse tuua või siis kasvuhoonetes kasvatada) ja kuivatatud kala.

Kui toit kõrvale jätta, siis tuleb Islandilt kaasa tuua islandi lamba lõnga.

Islandi lambad on unikaalsed, nad on arenenud karmis kliimas elama. Islandi vill on nii soojapidav kui ka veekindel. Vill on kahekihiline, pikem on karmim, aluskarv aga õhem ja pehmem. Neid keratakse koos või siis harutatakse laiali. Vastavalt siis kasutatakse ka erinevate asjade kudumiseks.

Mina seda ei teadnud ja ostsin esimese hinna poolest sobiva kera.  Kuna seegi oli kallis, siis ainult ühe kera. Ühtegi ideed niikuinii ei olnud ja mis sa sellest kallist lõngast koju koidele ikka tood. Värvi valisin targu jopega sobiva. Hiljem selgus, et sobib see ka ühe teise (sule)jopega.

Nüüd siis sai lõng mütsiks. Valge lõng on Dropsi Lima. Mustriks püüdsin leida mõnd Islandi mustrit, aga kas see ka nii sai, pole teada. Varras 4,5, vardal 108 silma, mustri kodus kõigest 3. Kuna kudusin edasi-tagasi, siis andis alles mustrit jälgida. Ja ma isegi ei lase arvata,  mitu korda ma harutama pidin. Tutti, kuigi mul oleks nii valge kui sinine, ei pannud ma meelega. Kas peaks proovima?

Kõige lõpuks on müts natuke liiga lai ja liiga kõrge, aga see on parim, mis sellest mustrist välja andis võluda. Ehk panen sinna tõelise islandlasena ka tuuletõkkefliisist voodri sisse ja siis ongi nagu päris, kes teab.

Kuna lõnga jäi veel päris palju järele, proovin ehk kunagi mingi teise mustriga veel. Mulle lihtsalt tohutult meeldivad mütsid ja neid on mul erinevalt kõikidest muudest asjadest palju 😀

Vot selline mütsilugu seekord.

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.