Aasta isa tekk 2014

isatekkOi kui ammu pole ma siia midagi kirjutanud. Oli motivatsioonikriis, eriti kirjutamise suhtes, sest tehtud töödest pildid on ammu arvuti töölaua ummistanud. Hoian neid silma all, et tegemata töö ikka motivatsiooni veel alla viiks 😀

Vahepeal oli motivatsioon isegi nii all, et otsustasin käsitöö jätta, osta uus fotoaparaat ja hakata hoopis pildistamisega tõsisemalt tegelema. Kuna minu novembri ja detsembri tegemised on olnu põhiliselt tellimuste täitmised, siis need otsustasin siiski ära teha. Lihtsalt olen näinud, kui palju rõõmu on lapse silmades saades mõni just talle tehtud heegeldatud loomake.

Põhjuseks oli see, et iga tellimus on omamoodi ja vajab ka erinevat lõnga ning erinevaid töövahendeid no ja katsu sa neid isegi Tallinnast ühe korraga ja ühest kohast kätte saada. Meeletu ajakulu juba enne, kui üldse saab asja kallale asuda. Mul on kodus küll umbes 100-liitrise prügikoti täis lõnga, aga sobivat pole nende hulgas kunagi.

Nüüdseks on pea kõik ennejõulused tellimused tehtud, kõik on sujunu hämmastavalt hästi ja kuna on aega, on ka kirjutamise isu lõpuks tagasi.

Tehtud tööde näitamist jätkaks oktoobrikuistest Aasta isa teki lappidest. Need olid minu jaoks neljandad tekilapid. Selle teki tegemisega tegelevad Isetegija.net lehe naised. Kuna paljud tegijad seal keskkonnas enam blogi ei pea (nagu ma isegi) ja aega ka nagu ei ole, siis ma igapäevaselt seal enam kolamas ei käi. Seega ei näe ka koostegemiste infot.

Aga ühel päeval nägin mingis Facebooki käsitöögrupis hõiget, et teki valmimine on sel aastal ohus, lihtsalt ei ole tegijaid. Läksin panin ka ennast kirja ja tekitegijad saidki kokku. Võtsin seekord must-valged lapid. Kaks esimesest korda tegin ainult sinised ja eelmisel aastal ühe sinise ja ühe kirju. Tekis on siis 8 ruutu: 40 sinist ja 40 must-valget, mõõtmetega 20×20 cm. Materjal on kindel – villane GB Jil ja heegelnõel nr 3, ma varem kasutasin 2,5, aga nüüd on käsi juba nii tugev, et 3 töötab täiesti ka.

Ruutude ideid kogun ka juba mõnda aega on Pinteresti tahvlile Heegeldatu motiivid, küll läbisegi teistega, aga nii netis sobramise peale siiski palju aega raiskama ei pea. Lõngad on ka eelmisest aastast olemas. Seega võtsin asja ette muidugi viimasel minutil. Esimene ruut tuli kergelt, teine oli aga kiuslik. Lappide viimistlemiseks kasutame 20×20 cm papist ruutu. Võttes teine ruut sealt lahti, tõmbas see kokku tagasi, seega oli tehtud vales mõõdus. Järgmine kord sai jälegi suur, nii et harutada sai päris mitu korda.

ruut

No ja nii viimasel hetkel jäid lappide ilupildid ka natuke kesiseks. Tekk ise sai aga uhke nagu alati. Koostöös peitub suur jõud. Üks inimene teeks sellist suurt ja uhket tekki ikka kaua-kaua. On uhke tunne olla nende tublide naiste seas.

Aasta isa on tiitel, mida annab alates 1998. aastast iga aasta novembris (isadepäeval) Tallinnas Estonia kontserdisaalis üle Eesti Naisliit. Aasta isaks 214 valiti kolme lapse isa, kuue lapse vanaisa, politsei kolonelleitnant Valeri Kutuzov.

isa

Aasta isa foto: Eero Vabamägi Delfi. Pildil klõpsates jõuab originaalini.
Teki foto: isetegija.net

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.