4 kootud sokki

See juhtus küll alles siis, kui mul esimesed sokid juba peaaegu valmis olid kootud, aga et elu ikka põnevam (ja keerulisem) oleks, liitusin sel aastal Mustrimaailmas ka kootud/heegeldatud lõnga meetrite ja grammide lugemise projektiga.

Niisiis oli selle aasta algul peas mõnus tühjus ja ma otsustasin algatuseks natuke kappe koristada. Juba ei tea mitmendat korda tuleb tõdeda, et see asi tuleb kasuks. Seekord leidsin kunagi kaltsukast koju toodud Novita sokilõnga (Vaatasin järele, Novita teeb endiselt väga vahvaid sokilõngu, aga sellist kombinatsiooni enam ei ole) ja see meeldis ka suurele õele ning ma kudusin talle sokid.  No ja sokid said nii vahvad, et meie nooremale õele, kes üldse midagi villast omale ümber panna ei lase (sokke isegi mitte sukapükste peale), tuli ka kududa. Eks näis, kas hakkab kasutama või oli see lihtsalt üks näpusoojendus. Igal juhul jätkan oma pere käsitööga.

Sokkide tallapikkused said 19 ja 15 sentimeetrit, varras number 3, vardal vastavalt 12 ja 10 silma. Mõnus kerge kudumine oli. Ja lõnga hävitasin selle käigus ära 82 grammi ehk ristkorrutis võttes 213 meetrit ja 20 sentimeetrit. Numbreid vaadates ei saa ma aru, miks ma selle projekti liitusin, sest oma lastesokkidega klassifitseerin ma kõigest pisikudujaks. Hakka või tõesti lõpuks omale lubatud kleiti kuduma 😀

sokid sokid1

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.