Ülemiste järve taga ehk Nõmmelt Mõiku

Seda, et ma 8. aprillil lähen Saja raja retkedega Nõmmelt Mõiku, teadsin ma juba kuu tagasi. Kevadeti kiired ajad küll, aga Matkamessi pärast ei saa linnast kaugele sõita. Kõigepealt tarvis samme koguda ja jube hea on ikka kellegi teise korraldatud matkadel käia. Ei pea ise midagi mõtlema, saab mõnusalt rivi lõpus kulgeda, juttu puhuda ja kasvõi pilte teha.

Seda, et ma sellest ka postituse teen, ma ei aimanud. Ilm oli hall, metsaalune märg ja porine. Ei olnud nagu midagi pildistada. Täna läksin mälukaardile omast arust ainukest väärtuslikku pilti otsima ehk siis lumikellukesed Mõigu surnuaias, aga ohoo, huvitavaid pilte oli veelgi. Ja kuna ma need juba ka arvutist läbi lasin, siis marss üles ka. Otsisin esimest osa, aga tuleb välja, et sellest pole ma silpigi kirjutanud. Nii et viidata ei saa.

Niisiis Tallinna linnasarase ehk siis vana linnapiiri matka teine osa. Nõmmelt Mõiku. Algus mul siin mööda kodutänavaid. Otsustasin, et pilte hakkan tegema alles siis, kui Ülemiste taha jõuame. Eks nii ka umbes oli.

Vana Rahumäe raudteejaam.
Vana Rahumäe raudteejaam.

Endomondo unistasin käima panemata, aga teiste andmetel käisime nii 17-19 kilomeetrit. Oleks ehk saanud vähem, aga Kurna oja ületamiseks mõeldud toru oli vee all. Enamik loobus. Sillani jõudmiseks tuli teha paarikilomeetrine ring. Rada oli porine, aga maa veel jääs, nii et ei midagi hullu. Saadi ka väiksema saapaga kenasti hakkama.

See oli kindlasti hea otsus, sest seda, et ka Kurna oja ääres elab nii palju kopraid, ma varem ei teadnudki. Samas neid on vist nii paljuks läinud, et kohta, kus nad ei ela, vist palju enam polegi.

Lõpu poole sain ühe uue raja ka teada. Ma olen ikka alati valinud selle suurema ja sattunu keset Peetri alevit, aga ma teadsin, et kusagilt saab otsemini ka. Nüüd siis tean päriselt ja saab kindlasti kas lastega ja ratastega või täiskasvanutega ja jala nüüd kevadel, enne kui sääsed välja tulevad, veel üks ring tehtud. Ega neid vabu nädalavahetusi enam palju järel ei ole.

Mõigu surnuaed.
Mõigu surnuaed.

PS. Aga eesmärk sai täidetud ja selle aasta esimesed miljon kokkuloetud sammu saidki laupäeval täis 😀

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.