Parimad paraadil 24.02.2016

paraad91Kuna kõigi jalg juba enam-vähem tatsub ja pooled pereliikmed natuke tahtsid ka, käisime eile paraadil.

Mina väga vaimustuses ei olnud, sest suvel sai Võidupüha paraadi Kärdlas vaatamas käidud. Rahvast oli väga palju ja paraad on paraad. Lihtsalt Tallinnas ehk rohkem marssijaid ja selle võrra ka rohkem rahvast.

Minu üllatuseks oli paraadiks ette nähtud maa-ala väga suur (käidi Kaarli kiriku juurest läbi) ja nii hajus rahvas üsna ära. Pressisime ennast kiriku juurde alleele ja vaade oli väga hea. Bussi s kohtusime ka ühe tuttava perega, kellel oli lapsevanker kaasas, nii et rohkem ruumi kulus just ära.  Ja lastes oli seltsis kindlasti lõbusam.

Minu ainuke eesmärk oli saada mõni tore pilt. Kahjuks oli Vabaduse väljaku lähedal rahvast ikka väga palju ja kuhugi lähemale ma ei pääsenud. Püüdsin siis oma nurgas vahvamaid situatsioone. 10 pilti valisin ka teistele näitamiseks.

Paraad oli tõesti nagu paraad ikka. Kärdla oma oli kindlasti intiimsem, President käis ise kõiki salku tervitamas ja mul õnnestus tast isegi pilt saada. Hävitajad lendasid Kärdlast umbes kolm korda üle, eile ainult korra ja siis ka muu tegevuse ajal, nii et peaaegu ei jõudnud reageeridagi. Aga tehnikat oli siin küll kõvasti rohkem. Selge see, et mere taha pole seda kõike mõtet vedada. Põhiline, et kõik olid rahul.

Tagasi koju otsustasime tulla rongiga, sest bussid niikuinii puupüsti täis ja pole vahet, kas seisad bussipeatuses või jalutad Lillekülla. Ka selle mõtte peale olid paljud tulnud ning ka rong oli täis, aga ilus ilm ja natuke liikumist tuleb paranejatele alati kasuks. Noorem õde kusjuures otsustas täna juba lasteaeda minna. Temal läks kõige kergemini ka, paar päeva kurguvalu ja rohkem ei midagi. Aga nüüd siis pildid.

paraad5 paraad9

Paraad4Paraad3paraad6Paraad7Paraad2paraad8Paraad1
 

 

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.