smc Pentax DA* 50-135mm f/2.8 ED (IF) SDM objektiiv

Lubasin kirjutada objektiivist smc Pentax DA* 50-135mm f/2.8 ED (IF) SDM , mille Eesti blogiauhindade ürituse pildistamiseks Photopointist rentisin.

https://www.photopoint.ee/objektiivid/7030-smc-pentax-da-50-135mm-f-28-ed-if-sdm-objektiiv
Pildil klõpsates jõuab Photopointi ka.

Algatuseks olen ma juba mõnda aega tahtnud sealt midagi rentida. No et prooviks, kas kallim objektiiv on kuidagi parem. Mu enda objektiivid on küll kallid, aga mitte hirmkallid. Nüüd siis oli jälle põhjust.

Teiselt poolt tahan ise hakata rentimisega tegelema ja rendiprotseduur kui selline, pakkus ka huvi. Valisin küll natuke vale näite omale, sest ma arvan, et mingit kolmeleheküljelist lepingut ei pea ma hakkama tegema. Lisaks tehti mu ID-kaardist koopia ja telefoninumber tuli SMSi kaudu identifitseerida. No et kui ma peaks selle objektiiviga jalga laskma, siis teatakse, kust mind otsida.

Aga objektiivivalikul läksin siiski alt. Tahtsin valgusjõulist zoomobjektiivi, sest minu ülesandeks oli üritusel melu pildistada ja igasugu näoilmed on minu leivanumber. No et passin eemalt ja vajutan õigel hetkel nuppu. Ööklubis aga on nii pime, et olgu see objektiiv nii valgusjõuline, kui tahes, ikka on liiga pime. Mõned pildid siiski tegin.

Eesti blogiauhinnad
Täpselt nii pime oligi.

Väliüritustel võiks ehk teema olla, aga sel nädalavahetusel ühtki minu programmis ei olnud. Seega objektiivist õiget asja välja võtta ei saanudki.

Käisin selle objektiiviga küll enne tagasi viimist ka tiiru Nõmme vahel. Sirelit pole sellega mõtet zoomida ja linde väga näha ei olnud. Linavästrik, keda kohtasin, jäi küll pildile selge ning terav ja mõnus sujuv, kuigi aeglane, zoom hakkas mulle ka päeva lõpuks meeldima.

Omale siiski seda objektiivi koju ei himusta. Igapäevaseks kodus toas pildistamiseks tahaks mina natuke laiemat nurka ja nagu varem öeldus, siis loodusfoto jaoks pole ka päris see. Rendivõimalus ongi hea teada saamaks, kas sobib või mitte.

linavästrik

Teine kord siis proovin ehk midagi muud. Ainult minu jaoks on Rocca al Mare, kus on Tallinna ainuke rent, Tallinna mõistes natuke kaugel. Mõnusam oleks Ülemiste või Kristiine Photopointi esindus.

Aitäh, Photopoint, selle kogemuse eest!

Objektiiviga saab tutvuda SIIN.

Üle aia sai kaaslinlase rodot ka pildistada.
rasvatihane
Praegu vaatan, et tihase pilt on ka täitsa vinks-vonks, nii et hakka või arvamust muutma.
Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.