Mina

Mul on palju tuttavaid, kellel ei ole õhtuti midagi teha. Vaatavadki siis niisama filme. Mina vaatasin ka filme, aga millalgi varastes kahekümnendates. Hiljem tuli nii palju ideid, mida tahaks teha ja proovida, et pole enam aega.

Kui olin 31 ja jäin esimese lapsega koju, mõtlesin, et teen ära kõik need asjad, mis on siiani tähtsamate tegemist varjus tegemata jäänud. Filme polnud tol ajal enam üldse aega vaadata. Oh, teen. Aga ka lapsega kodus olles olid käed-jalad tegemisi täis. Ja kuidas veel.

Üks ammune unistus oli kokku koguda (ja digitaliseerida) oma vanad pildid. Mul on päris palju pilte. Mäletan, et mul oli juba keskkooli ajal oma (punane) filmiga fotokas, aga kust ma selle sain, seda ei suuda meenutada. Vanemad ostsid? Esimene peika, kes mulle juba 16-aastaselt tekkis, kinkis? Vot ei mäleta. Aga pildid on tehtud ja see on hea.

Ühel päeval aasta algul tuli vastupandamatu soov ikkagi natuke ajaloos tuhnida. Algatuseks otsisin välja iga aasta kohta ühe pildi endast. Ka see ei olnud lihtne, sest paljudele piltidele ei ole midagi taha kirjutatud ja no kuidas sa mäletad, olid sa siis 20 või 22. Mõne aasta kohta on jällegi palju pilte ja nii, et jaanuaris brünett ja oktoobris juba blond. Milline neist valida? Ja kui lapsed sündisid, siis oli kodus küll juba peegelkaamera, aga minust ei teinud pilte keegi. Need aastad on veel vaesemad, kui aastad eelmisest sajandist 😀

Ka digitaliseerimine on omaette väljakutse. Minu skänner jätab pildid triibuliseks Kunstvalgus teeb pildid imelikult pruuniks ja kõige lõpuks ega see kvaliteet algusest peale kuigi hea ei ole ka. Peale mitmeid katseid andis kõige parema tulemuse lihtsalt päevavalguses pildistamine.

Piltidest panin kokku kollaaži. Kuna ruute on 36, aga mina 42, siis kõiki aastaid seal olla ei saa. Vahepeal leidsin pilte juurde ja nüüd tahan midagi välja vahetada, aga põhimõtteliselt sai tulemus ikkagi nii äge, et lase või välja printida ja ära raamida. Erinevad soengud, vahelduvad värvid …. Rohkem vist blond, kui tume. Vahepeal 3 aastat punapea. Tasus astuda oravarattast välja ja teha midagi, mis on ajapuudusel aastaid edasi lükatud.

Ehk peaks nendest piltidest ka lähemalt kirjutama? Hetkel tuleb ainult arvata, kui vana ja millisel pildil. Esimene pilt on tehtud aastal 1977 ja viimane 2020.

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.