Karge hommik Pääsküla rabas

Kes hommikuti väljas käib, see asjata ei longi.

Pääsküla raba

Ma olin eile hirmus kade, kui FB oli inimeste imeilusaid härmatise pilte täis. Ma ei ole hommikul varane ärkaja, aga panin täna (pühapäeva hommikul) kella 7.45 äratama, et no vaatab, mis saab.

Pilk kardina vahelt välja ütles, et Nõmmel akna taga -2 ja pilvi ei ole. Panin riidesse ja võtsin ratta. Aga umbes 200 meetri pärast sain aru, et täna päikeseloojangut ikkagi ei saa. Kuigi ümberringi oli selge, siis idakaares taevas puha pilves.

Aga sain teada, et päike tõuseb praegusel ajal ikka paganama hilja ja et kell 8 on väga vara välja minna. Samasuguseid pilte saab teha ka praegu, kell 12 päeval. Ehk siis päikesetõusu värve ei olnud ja niisama ilupiltide jaoks oli ikka veel väga pime.
sügis

Veel sain teada, et mu kaltsukast ostetud softshell püksid on sellise ilmaga rattasõiduks väga head. Üldse ei olnud külm. Lisaks tuulele peavad ka mingil määral vett. Täna küll ei sadanud, aga on juba testitud. Seega väga hea ost ja soovitan softshell pükse teistelegi. Lastele tellisin ka, Hiinast. Täna oleks ideaalne kasutada, aga pole veel käes.

Ja kui silmad lahti hoida, leiab suurte omi siit  kaltsukast ka. See jutt on siin neile, kes vahel ikka kurdavad, et ei saa välja tulla, sest pole vastavat riietust. Esimest korda sisse astudes ei pruugi muidugi leida.  Ma käin kaltsukates tihti, aga midagi ostan harva. Matkavarustus on tavaliselt soodne, sest kesiganes neid hindu määrab, ei oska seda hinnata. Ja üldiselt ei ole ribadeks trööbatud ka.

Minu üllatuseks pidas ka sulejope sooja. Pesin seda kevadel kodus pesumasinas ja suled kleepusid kokku. Võimalik, et need on hakanud nüüd uuesti kohevaks minema. Kehv olukord ja enam nii ei tee. Õnneks mul on teine sulejope veel ja selle viisin ilusti keemilisse. Eelnev teadmine on oluline, sest olen 10 päeva pärast juba teel Atlase mäestikku ja õnneks pole vaja uut varustust juurde osta.

Ja rohkem midagi teada ei saanudki. Mõned päris head kaadrid sain, aga tõenäolisel tuleb ka homme panna kell varem äratama. Raba oli vaikne, aga tornis oli ees juba kaks teist unetut paari. Mõlemal soe jook kaasas. Nii romantiline. See oli ka hetk, kus natuke päikest oli näha. Pärast Hiiu pool oli juba mitmeid koerajalutajaid liikvel.

Pääsküla raba

Vot selline huvitav kogemus tänasest hommikust.


Pääsküla raba

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.