Jussi nõmm – augustikuine lilla unistus

Käisin mina vahepeal saarelt ära, sest isa tahtis lastega jalgrattamatkale minna ja mul oli vaja tööd teha. Sain isegi kaks õhtut ja kaks ööd omaette olla. Boonusena sai üle vaadatud Jussi nõmm.

Sest  ei oska ma ju puhata, ikka vaja midagi sahmida. Mõtlesin siis, et täidan mööda minnes oma ammuse unistuse pildistada lillal Jussi nõmmel päikeseloojangut.  Jussi nõmm on nõmm Põhja-Kõrvemaa maastikukaitsealal ja ei ole minu lemmiknõmm, aga sellist lillat välja igal juhul mujal ei ole. Esialgne plaan oli veel, et jään ööseks kuhugi rabaserva, magan vähe ja pildistan ühe hooga päikesetõusu rabas ka.

Reede õhtul aga käisin sünnipäeval ja pidu venis natuke pikaks, seega väga vara laupäeva hommikul kodust välja ei saanud ning ööbimise entusiasmi üldse enam ei olnud. Autoga minnes oleks olnud lihtne varustus igaks juhuks autosse visata, aga see ei ole see. Niisiis võtsin ratta ja sõitsin päevase rongiga Aegviitu.

Aegviidu raudteejaamast on Jussi Nõmmele umbes 12-13 kilomeetrit maad. Kindlasti saab veel kolmandat moodi, aga mina läksin mööda seda teed, mis viib edasi Paukjärvele ja seda oli rattaga ikka väga ebamugav läbida ning tagasi tulin üle Venemäe tagasi. Tee oli parem, aga mägine. Kuna ma pole eriti heas rattasõidu vormis, siis pidin sinna mägedesse korduvalt otsad andma. Eriti siis, kui mingi trenniriietes mees lihtsal tõusul mööda kihutas. Siis küll häbist.

Nõmmele aga jäin natuke hiljaks. Kuigi metsaalused on veel täiesti lillad, on päikese käes kanarbiku õitsemise kõrgaeg  juba möödas, seega Jussi nõmm oli juba natuke rohkem pruun, kui lilla. Õigeid põõsaid ja nurki valides sai siiski üle ootuste  hea tulemus. Unistus on nüüd pooleldi täidetud, aga päris rahul veel pole ja mõnel teisel aastal püüan ikkagi veel paremat pilti püüdma minna.

Õhtul muidugi tundsin koju jäänud magamisvarustusest puudust, sest siis oli entusiasm juba tagasi tulnud. Ja eriti vaimustuses olin sellest rongi ja ratta kombinatsioonist, nii ka seda teen kindlasti  veel. Oleks vaid rongides ratta jaoks ruumi.

Rohkem matku lehel: MATKAD

Rohkem pilte lehel: FOTO

Reaalsus 😀

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.