Jalutuskäik Raku järvel ja Männiku rabas

Neile, kes ei ole minuga varem tuttav teadmiseks, et püstitasin omale aasta eesmärgiks käia läbi 3,5 miljonit sammu. See on päris julge plaan, sest see teeb umbes 9000 sammu iga jumala päev. Ole sa siis parajasti lennuksi või haige.

Esimese 20 päevaga on seis 192000 sammu ehk siis 8000 miinuses. Kui aga võtta, et ma tegelikult alustasin alles 2. jaanuaril, on kõik hästi. Seda enam, et sel nädalal olin kolm päeva haige.

Seepärast ei ühinenud täna ka kellegagi ega kutsunud kedagi kaasa, sest pole teda, kuidas jaksu on. Eile veel võttis jala poes käimine üsna võhmale.

Niisiis sõitsin algatuseks nr 57 bussiga lõpp-peatusesse ehk Raudallu. Sealt viib kohe linna (ja värske plangu) lõpust rada otse karjääri. Kusjuures üsna nn püramiidide ehk töötava liivakaevanduse juurde.

Tükk aega mõtlesin, kas tagasiminek on edasiminek ehk kas tasub juba kolmas nädal jutti püramiide vaatama minna. Läksin. Oli näha, et nädala sees on töö jälle käinud.

Männiku karjäär

Edasi suundusin poolsaarele, sest seal pole ma oma 15 aastat juba käinud. täitsa tore mustikamets oli, kust võiks ka suvel midagi leida, kui sinna muidugi siis enam ligi saabki. Poolsaare läbikaevamine käib täie hooga.

Edasi võtsin suuna lõunasse et järve lõpust Männiku rappa minna. Minu ilmateade lubas hommikul, et kahest hakkab selgemaks minema ja päikeseloojang võiks tore tulla. Otse määda jääd. Jääl käis vilgas tegevus väga mitmel erineval moel.

Kelly Sildaru harjutusväljakust ei ole enam palju alles.

männiku karjäär

Rätsepa järv ei ole talvel ka mitte mingi vaatamisväärsus. Kuigi inimtegevus oli siin päeval ilmselt olnud.

rätsepa järv

Rabas aga hakkas juba looma. Kahjuks siiski üle paari augu pilvkattes midagi ei lõpuks ei loonud.

Aga sammud said täis ja tuju on hea ning ega palju rohkem poleks enam jaksanudki.

Rabas inimese jälgi ei kohanud, küll aga loomajälgi, seega oleks ehk neidki pikema passimise peale võimalik kohata. Kuna tulin välja alles kell kaks, siis aega üleliia ei olnud. Ühe selfisessiooni jaoks siiski oli. No mis ma muidu seda varustust kaasas tassin 😀

Kilomeetreid natuke üle 10. Aega kulus bussipeatusest bussipeatuseni 2,5 tundi.

Raku järv

 

 

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.