Fotoretk Kadrioru pargis

Pühapäeval, 25. oktoobril oli taas imeline ilm. Ei oska arvat, miks loodus meid sel aastal nii pika sügisega kostitab. Pere läks igaüks ise suunda ja mina ei viitsinud kuhugi kaugele kolama minna. Sõitsin hoopis number 5 bussiga otse Nõmmelt Kadriorgu.

Luigetiigi ümber ei hakanud kolama, sest seal käidud küll, aga näiteks jaapani aias või roosimäel olen varem täpselt korra jalutanud. Jah, ma elan Tallinnas juba 25 aastat, aga millegi, mis on nii lähedal, külastamine tundub kuidagi mõttetu. Ikka ihkaks kuhugi kaugemale.

Täiesti asjata muide. Kadrioru lossi aed on imeline. Salaja unistasin seal lossi aednikuametist. Istutada ja rohida ma oskan 😀 Ja need lõputud kollaste tammede rivid on unustamatud. Väga palju roose roosimäel alles õitses. Kümntel ja kümnetel valgetel pinkidel ei istunud kedagi, küll aga oli jalutajaid väga palju. oleks nagu välismaal käinud 😀

Lastele on seal ka tegemist üsna mitmeks korraks. On mänguväljak (meie kunagised pildid), on kohvikud on Lastemuuseum MiiaMilla, on väga suur kiir. Lossi ees saab Presidendi auvahtkonda vaadata. On palju treppe, radu, pinke, puid, muruplatse ja isegi üks hiigelsuur kiik. Kiviviske kaugusel on KuMu muuseum.

Mina lähen sinna kindlasti veel jalutama. Ilu jätkub veel mõnda aega – tammed heidavad oma lehed alles külmade saabudes.

Millal sina viimati Kadrioru pargis käisid?

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.