Eesti marjad – 40 pildikaarti

Kaardid Eesti marjad on järg või siis edasiarendus minu Marjamängule, mis sai pildistatud ja prinditud juba 2014. Tahtsin juba siis ise kodus prinditavat toodet teha, aga inimestel ei olnud värviprinterit. Nii sai tellitud väljatrükk. Neid kaarte enam ei ole ja juurde ei ole plaanis teha. Ehk hoopis neid uusi kaarte. Marjamäng PDF-failidena on saadaval Etsy poes.

Aga esialgu proovin taas mitte koju ladu tekitada ja pakkuda pildimaterjali pdf-failidena. 18 marjast on praeguseks saanud 35, mis on üsna muljetavaldav, aga muidugi mitte lõplik. Eestis on veel marju küll. Kõik piltidel olevad Eesti marjad ei kava aias, osad kasvavad metsas ka ning kõik marjad ei ole ka söödavad.
Aiamarjad: viinamari, aedmaasikas, aedvaarikas, aedmustikas, karusmari, murel, kirss, ploom, kreek, must aroonia, must sõstar, punane sõstar, valge sõstar, astelpaju, kartul, lumimari.
Metsamarjad: metsmaasikas, mustikas, vaarikas, põldmurakas, rabamurakas, jõhvikas, pohl, leesikas, viirpuu, toomingas, kukerpuu, kibuvits, pihlakas, kadakas, sinikas, lillakas, muulukas, lodjapuu, kukemari, mage sõstar, kuslapuu, piibeleht.

Mürgised marjad: piibeleht, kuslapuu, lumimari, kartul ja mõnedel andmetel ka lodjapuu.

Täiendus 26.09.2020:

Praeguseks on olemas 40 marja pildid nii A5, A6 formaadis ja kui on 9 marja lehel, siis on 36 marja. 36 inglise keelset marjakaarti on ka valmis.

Mis sellest materjalist veel tuleb?

Tööd on tehtud tublisti, metsas roomatud ning arvuti taga pilte töödeldud ja ei saa ju seda niisama üks kord üheks asjaks kasutada. Lisaks tulevad ilma tekstita marjakaardid ja trükitähtedega kaardid ning ehk isegi kolmeosalised Montessori õppe jaoks. Mõtlen samuti suure posteri peale, kus oleks marjad ka üksteise suhtes õiges suuruses. Hetkel mõni mari on tagasihoidlik ja teisel suurushullustus, aga selle laseks küll trükikojas valmis trükkida.

Enamik pilte on tehtud Hiiumaal minu aias ja metsas kasvavatest marjadest. Kuna pildid on tehtud 2014 ja praegu, siis on piltide stiil natuke erinev. Ja osaside, alles sügisel küpsevate, marjade valmimist ei hakanud ära ootama, vaid ostsin pildid Shutterstockist (mitte ei varastanud kusagilt netist). Püüdsin valida võimalikult sama stiiliga pildid ja arvan, et see õnnestus hästi.

Kust seda kõike saab?

Minu ETSY poest.

Kui aga keegi teab mõnd toredat Eesti keskkonda, kus saab pangalingiga maksta ja faile alla laadida, siis olen üks suur kõrv. Etsy lihtsalt hammustab sellest niigi väiksest summast päris suure osa endale.

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.