Väljasõit kevadesse ehk käisime Hiiumaal

Tõenäoliselt on asi vanuses, aga mul ei lähe see ühest elust teise ümberlülitamine sugugi lihtsalt. Nimelt pakkisin neljapäeva õhtul, kui lapsed olid koolis-lasteaias-huviringides ära käinud, asjad auto peale ja sõitsin kella kümnese praamiga Hiiumaale. Sest reedel olid praamid rattureid täis ja mulle enam kohta ei olnud. Tegelikult oli rattureid juba neljapäeva õhtul ka.

Kolm ja pool päeva möödusid loomulikult töö tähe all. Kui sa käisid viimati maal lihavõttepühade ajal ja uuesti saad minna alles juunis, siis plaan kõik kevadtööd selle aja sisse mahutada, on pehmet öeldes hullus. Kevadeti on ju aias kõige rohkem tööd.

Aga kasvuhoone sai korda ja tomat (sel aastal 10 taime), paprika, kurk sai istutatud ning redis ja aeduba külvatud. Salat oli ennast juba ise külvanud ja täiesti söödavasse suurusesse kasvatanud.

Maasikapeenrad said korda. Istutasin 54 uut taime ja lugesin siis kõik kokku. Sain 331. Mul saavad vist lapsed enne suureks ja enam moosi ei söö, kui ma suudan nii palju maasikaid toota, et kogu talveks jätkub. Eelmise aasta moosid on kõik juba ammu otsas ja ma ei tea, kui palju vanaema moosigi peale söödud. Ajasin sel aastal läbi oma taimedega ja neid lihtsalt rohkem ei olnud.

Hommikusöök õues. Värske salatiga.

Kartul on selleks aastaks maas ja peenra jagu hernest jõudsime ka panna. Porgand oli ennast maasika peenrasse ise külvanud. Kui suuremaks kasvavad, siis on näha, mida võtta, mida jätta, aga mõned võiks sinna maasikate vahele jääda küll.

Ka lillepeenrad sai niivõrd-kuivõrd üle käidud ja kõik ülejäänud töö jäigi tegemata. Selge märk sellest, et koolilapse kõrvalt aiandus ja toidukasvatus ei ole enam eriti reaalne töö. Niigi tegi ta poppi spordipäevalt ja esmaspäeval tundidest.

Kiviktaimlas ei paista umbrphi õite alt õnneks välja.

Kahel päeval käisime ikka rannas ka, kuigi Hiiumaal oli sel nädalavahetusel, kui teistel oli 26, kõigest 16-17 kraadi sooja. Sest meri on alles jääkülm. Aga ega lapsed sellest hooli. Ehk siis kõige kindlam on neid veest eemal hoida nii, et sinna lähedale üldse ei lähegi. Ja pärast nad kaevasid veel liiva ka, nii et kahel päeval läks poolteist tundi lihtsalt vedelemise peale ikka ka.

Kaleste

No ja nüüd, tagasi linnas olles, ei oska midagi peale hakata. Tegelikult ongi nagu mingi uue etapi algus. Eestis lasteaedades on näidendid läbi ning läänes vist ka, sest ühtegi tellimust enam 4 päeva olnud ei ole. (Tegelikult tõstsin Etsys hinda, sest vaatasin, et see on ikka alla keskmise ja nii pole nagu viisakas). Ühesõnaga tuleks maha istuda ja uued eesmärgid-plaanid teha. Või teha kodus kevadkoristus? Või minna aeda kastma?

Mõtlesin mölajutu lõpetuseks siia paar lillepilti ka panna, aga neile teen uue postituse. Siia panen paar meeleolupilti. Nii et kes tahab kevadlillemakrot näha, see klikkab lehele FOTO.

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.