Väino Laisaare matka-ja reisivideo töötuba

Gopro

Videokunst on mind huvitanud juba mõnda aega. Unistuste nimekirjas on isegi minna operaatorite kooli ja hakata sel alal tööle. Ainuke murekoht on vanus ja see, et kaamerate taga eriti naisi näha ei ole. Nii on see asi siiani tegemata.

Eks ma oma peegelkaamera ja telefoniga teen videoid ikka ja monteerin jõudumööda ka ning jõudsingi juba tunda, et senised vahendid on mind igati ammendanud, kui tänu Matkaliidule sattus mu teele Väino Laisaare matka- ja reisivideo töötuba.

Möödunud nädalavahetusel, kui teised nautisid selle kevade esimesi natuke soojemaid ilmu, istusin mina koos teise huvilisega siseruumides ning ammutasin videoalast kuulda. Väints on muidugi nii lahe kuju, et seal istumine oli iga sekundit väärt.

No tõesti, kus ma siiani elanud olen? Esimesel päeval tutvusime kaameratega, statiividega, mikrofonidega ja rääkisime sellest, kuidas toota montaažikõlblik materjal. Teine päev oli montaažipäev. Oma senist materjali ei julge vist eriti vaadatagi.

Mida ma tegin pühapäeva õhtul?

  1. Jõudsin  järeldusele, et tellin järgmisel nädalal omale GoPro kaamera ära. Ma varem ei arvanud, et selline asi võiks minu vajadustele vastata. Kardan, et läheb suuremaks hullamiseks ja mitte ainult minu poolt.
  2. Tellisin Hiinast Gorillapodi. Hinnavahe Eestis müüdavatega umbes viiekordne. Eks näis, mis asi sealt lõpuks tuleb ja milleks ta kõlbab, aga kui ka millekski ei kõlba, ei ole 10€ kuigi suur kaotus. Võtsin mingi sellise, mis peaks kuni 3 kilo raskust kannatama ehk siis sellele peaks peale GoPro ja telefoni ka fotokat saama panna. Eriti küll ei usu.
  3. Tellisin telefonile 1 dollari eest puldi ka.
  4. Tõmbasin arvutisse Adobe Premier Pro prooviversiooni.

Ja nüüd ootan põnevusega, mis edasi saama hakkab. Hiina nänn saabub küll tõenäoliselt alles kuu aja pärast. Kui midagi muud ei saa, siis telefoniga timelaps videosid ikka teha saab 😀

Esmaspäeval selgus, et minu arvuti siiski Premieri ei jooksuta, kuigi pilt, mis sealt välja tuli, oli tõesti kvaliteetne. Võimalusi on nii palju, et mina ei saa neid vist elupäevade lõpuni ka selgeks. Ainuke hea asi on see, et Adobe tooted on ülesehituselt suhteliselt sarnased (minu meelest).

Kulutasin õppimisele-näppimisele mitu tundi, nagu ikka YouTube abil õppides. Ühesõnaga see projekt on külmutatud kuni uue arvuti saamiseni. Ja veel enne tuleb selgeks mõelda, kas mulle keegi kunagi selle montaaži eest maksma ka võiks hakata, et investeering ära tasuks.

Tõmbasin omale hoopis GoPro Studio, aga ega tehnikamaailmas liikumine pole blondide jaoks. Programm teatas, et tema ilma QuickTime playerita midagi ei tee. Tõmbasin siis selle ka arvutisse, või noh, püüdsin tõmmata, aga minu tasuline viirusetõrje programm ütles, et sellist asja ei saa. Googel ütles, et ei soovitata jah enam, on liiga ebaturvaline ja seetõttu enam ei uuendata ka. Mul Windowsi arvuti, aga tundub, et see GoPro on ainult Maci teema.

Lõpuks sain oma soovitud playeri ka, aga lisaks mingi nuhkvara. Ka selle tuvastas viirusetõrje, aga arvuti on peale seda ikka sigaaeglane. Peaks vist veel millegagi üle laskma kontrollida, aga millega? Kellelgi ideid on? Sest elu on näidanud, et viirusetõrje nime all saab alati kõige rohkem uusi viirusi.

Aga GoPro Studio teatas, et ta Windowsiga koos ikkagi ei tööta, aga annab teada, kui lahendus on olemas. Ka selle kohta oli tegelikult Googles palju keerulist juttu, aga umbes aastatagust, nii ei ma sisimas lootsin, et see probleem on nüüd lahendatud.

Ühesõnaga hirmsasti tahaks nüüd, peale koolitust, paremat pilti toota, aga no ei õnnestu. Päris palju aega on arvuti taga kulutatud, aga tulemus ikka null. Kust saaks infot montaažiprogrammide kohta? Võib olla ka tasuline. Midagi Youtube ja Premieri vahepealset.

* Pilt on GoPro ametlikul tkodulehelt ja pildile klõpsates jõuab sinna kohale ka.

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.