Unistus inglise aiast

Vahin oma Hiiumaa aeda ja sel aastal sain aru, et mulle ei meeldi suvelilled. Sel aastal juhtus nagu igal aastal, enne jaanipäeva on vaja külvatud ja tärganud taimed kuhugi ära istutada + need lilled, mis külvavad ennast ise, nn kultuurumbrohi (saialill, lõvilõug, õlelill, aster, roosa kosmos, sõrmkübaralill, võõrasemad, isegi päevalill). No ja siis paned neid lihtsalt suvaliselt kuhugi, kus lihtsalt on ruumi. Tulemuseks on suve teises pooles värviküllane kaos.

Ma olen juba sellest ajast, kui käisin kunagi Tallinna Rahvaülikoolis Ülle Grišakovi aiakujunduse kursusel, unistanud inglise aiast või vähemalt peenrast. See on täiesti minulik leiutis – ümarad vormid, kõike palju ja kogu aeg õitseb midagi. Aga siin ongi see konks, et mul ei ole piisavalt erinevaid püsikuid.

Ühesõnaga sai minust vist Aiasõbra sõltlane. Esimene pakk tuli kiiresti ja selle tõi kiiresti kätte DPD. Ostan erinevaid taimi, igaüht ühe ja ootan, millal nad paljunevad. Elu on näidanud, et paljunevad küll. 1.35 ühe poti eest ei ole palju.

aiasõber

Enne jaanipäeva nägin, et Aiasõbras jälle -22% ja valisin korvi täis. Nüüd helistas Omniva, et neil on mulle pakk ja küsiti, kas ma olen hommikul kodus. Praeguseks pakki veel ei ole, nii et hakkan juba arvama, et kuulsin õigesti, et nad küsisid, kas ma olen ülehomme hommikul kodus.

Miks on mu taimed seekord Omniva käes? Ja miks nad pakki kohe ära ei too, kui see neil juba eile olemas oli? Sest kui neid hoitakse kusagil soojas ja pimedas mitu päeva lihtsalt niisama, siis see ei ole väga lahe. Mul seal pakis peaks kallis pojeng ka sees olema. Postikulu, 5.90 on Eesti mõistes ikkagi päris suur summa.

Elame-näeme.

Siia lõppu panen paar  värskemat aiapilti sellest aastast ka. Tuleb välja, et ma pole neid pilte väga teinudki. Need ainsamadki on tehtud telefoniga.

PS. Peale seda, kui sattusin lehele Estonian Gardens, läheb vist suuremaks kaevamiseks. Tehakse meil ikka ilusaid asju!

 

See kivihunnik vist ongi aia kõige vingem osa ja sellel on ka ikka augud sees.
Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.