Tegelikult on pillevaljataga.com ka inglise keeles :D

Pille5Hakkan jälle tasapisi väsima. Kaks nädalat tagasi oli üks ütlemata halb nädal, millist pole ammu olnud. Samas raputas see väga paljud asjad paika, just selles osas, mida tasub edasi teha ja kellega koos seda teha ning millele ei tasu enam nii palju energiat kulutada.

Kui pilt ees ja siht selge, on ka tegutsemistahe laes. Kohe sattusin ka Etsys kõige paremini müüva eestlase Kangoroocare webinarile Etsys müügist. Ei hakka vast teise inimese tarkuseteri ilma luba küsimata ära rääkima, aga ühe esimese asjana ütles ta, et müüa tuleb väljaspool Etsyt, Etsy on vaid koht tehing tegemiseks.

Nimelt juba 1,5 aastat pidi Etsy algoritm näitama otsingus kõigepealt otsijale lähimaid poode. Seega meid ei näidata ameeriklasele peaaegu mitte kunagi. Seega lootus, et keegi sind ise leiab, on pea olematu.

Seda juttu olen mina kusjuures juba ammu rääkinud, et tehke ise otsing ja nokkiga tulemused lahti. Need on lätlased, venelased, ukrainlased. Kui keegi sind varakambrisse paneb, siis see on ka üldjuhul keegi naaberriikidest. Minu pildipoe pilte pannakse ikka üsna tihti. Siiani oli see vaid minu avastus, nüüd ütlesid targemad selle ka välja, seega on põhjust mujal tegutseda.

Aga kus siis müüa? Kus panna inimesed sinu toodet ihaldama? Ma muide usun, et see on võimalik. Sotsiaalmeedia? Facebook on kaduv suurus, kui sa ei maksa, siis sind kellelegi ei näidata. Kui maksta, siis pigem Instagramile. Oma insta jälgijate arvu suurendamiseks osalen ka selles videoväljakutses. Viis videot on tehtud, juhuu. Jälgijaid on selle viie päevaga juurde tulnud täpselt 40, osad küll kaasvõitlejad väljakutsest, aga osa võiks piltide järgi tõesti sihtgrupp olla. Mine võta kinni. Jube isu on pooleli jätta, sest mulle omale näiteks ei meeldi kontod, kus üle pildi on ka video, aga see olen kõigest mina. Kannatame ära ja vaatame, mis saab Kustutada jõuab alati. Muide, imeilus leht on ka jälgimise vajutamise alus, seega soovitatakse igasugu jama varsti jälle ära kustutada.

Täna käisin rannas ja tegin  natuke videot ikka ka. Vaata Instast järele!
Täna käisin rannas ja tegin natuke videot ikka ka. Vaata Instast järele!

Mulle omale tundub tegelikult kõige perspektiivikam blogi. Suunan ju oma teisest Intast ka inimesed blogisse, et nad siis sealt edasi poodi läheks. Tundub, et keegi pole siiski seda linki veel vajutanud. Samas ise pole juba kaks kuud ühtegi uut postitust lisanud. Võtsin ennast eile õhtul (või siis täna öösel) kokku ja tegin kaks postitust. Vaevaliselt läheb see asi ja näe siia pole nüüd ka olnud aega midagi huvitavat kirjutada. Ühesõnaga kui inglise keeles väga hoogsalt jätkan, siis siinsed postitused jäävad jälle harvemaks.

Oo, taevas, saada mulle jaksu jätkata!

Muide täna keetsin teise käega maasika-rabarberi moosi ja kolmanda käega tegin oma tänast videoväljakutse videot. Tehtud sain! Mine piilu Instas.

IMG_4945

 

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.