Tänavjärv

Minu armastus Tänavjärve vastu algas juba (või alles) eelmisel aastal ja sinna viis mind geopeitus, sest kohti, kuhu rahvamassid kogunevad,  ma üldiselt ei armasta ja RMK lõkkekohad viimasel ajal just sellised on.

Kui 2020 aprillis sinna jõudsime, tahtis tuul mütsi peast puhuda ja mitte ühtegi vaba lõkkekohta saadaval ei olnud. Pressisime lastele auto varjus piknikutekil paar võileiba ja teed sisse ning enne, kui edasi sõitsime, pistsime pea ikka järve kaldale ka. Ega see järve ilu veel parkas kätte ei paista.

Tänavjärv
Aprill 2020.

Sellist liivarannaga ja liivapõhjaga järve juba naljalt mujalt soode ja rabade keskelt ei leia. Asfaldilt on sinna pea 10 km sõitu. Algul kena sirge ja lai kruusatee, aga viimased 3 kilomeetrit künkad-mättad-auk ja RMK ise madalapõhjalistel sinna pressida ei soovita. Eks oleneb juhi oskustest.

Tänavjärv on järv Harjumaal Lääne-Harju vallas Hatu külas, Nõvast 9 km kagus, Veskijärvest umbes 1,2 km ida pool. Järv jääb Läänemaa Suursoo maastikukaitsealale, Tänavjärve sihtkaitsevööndisse. Järvest lõuna poole jääb Mustjärv (Vedama Mustjärv), ida poole jääb Pilli järv (Soeotsa Mustjärv). Järvest põhja ja kirde poole jääb Tänavjärve raba, lääne ja loode poole jääb Veskisoo. Tänavjärv on keset raba paiknev liivakallastega järv. Järv on pehme- ja heledaveeline ning semidüstroofne ehk poolhuumustoiteline. Järv toitub peamiselt sademetest. (allikas Wikipedia).

Järve ääres on Tänavjärve lõkkekoht. Seal on 5 kaetud lõkkeaset, 5 katusealust pink-lauda, puukuur, kahekohaline kuivkäimla, 3 pinki, infotahvel. (Allikas RMK)  Oma grilliga ja telkimiseks on ruumi laialt.

Tegelikult saab Veskijärve poolt Tänavjärve äärde ka matkata, mööda ilusat kõva liivateed. Kahel pool kaunis männik. Tähistatud see rada ei ole, aga ideid saab koguda näiteks SIIT. Mustjärveni minema ei pea, võib jalutada natuke mööda Tänavjärve kallast ja siis tagasi tulla, aga üle raba Mustjärve poole läheb ka täiesti aimatav rada ja kuivaga ei saa ehk jaladki märjaks.

Kirjutasin Tänavjärvest ja rabast aasta tagasi ka selles postituses.

Nüüd siis kutsus hing tagasi. Olime taas geopeituse tuuril, sest aastaga on uusi aardeid hulgaliselt juurde tulnud. Kaks tükki ka Tänavjärve äärde. Peale suuremat tiiru Keibu lahe ja Lepaaugu ääres oli isu natuke ujuda. Rannas oli väga tuuline, seega tuli mõte proovida ära  Tänavjärve vesi ja idee tasus end ära. Tuul jäi metsa taha ja tume vesi oli kindlasti soojem, kui merevesi (minu isiklik varbatermomeeter ütles, et 10+). Rahvast ka meeldivalt vähe, nii et saimegi oma nädalavahetusele väga ilusa punkti.

 

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.