Sojavahast küünlad

Mulle ei meeldi pimedus. Mulle ei meeldi talv. Mulle ei meeldi november, küll aga olen ma küünlahull.

Juba aastaid on olnud ühed minu lemmikud klaastopsides IKEA küünlad, seega on mul neid klaase kogunenud päris palju. Osa olen ära visanud, osa on vaasidena kasutusel.

Kuidas ma need tühjad küünlatopsid puhtaks sain? Lihtsalt valan kuuma vee klaasi ja siis selle vee majapidamispaberile, et mitte vahaga kanalisatsioonitorusid ummistada. Vähese vaha, mis veel klaasi külge jääb, saab ilusti Fairy ja svammiga maha. Nõudepesumasinaid ei vahata.

Kuna olen hull isetegija, siis tundus hea mõte tellida omale kilo sojavaha ja asuda ise küünlaid valama. Eks neid ole läbi ajaloo omajagu juba tehtud ka, aga mitte sojavahast ja nii suure läbimõõduga. Tegelikult on küünla valamine lihtne, sulata vaha ja vala vormi. Sojavaha sulamistemperatuur on väga madal ning näiteks enese kõrvetamise ohtu ei ole. Mina küll sulatan vaha veevanni pandud metallkannus,  mitte otse pliidi peal.

Ainuke häda oli tahi valikus ja selgus, et kodus  olev on liiga peenike. Teiseks katseks läksin ostsin käsitööpoest kõige jämedama, mis seal saada oli, aga ka see ei põle piisavalt suure leegiga, et vaha ühtlaselt sulaks. Vaadake ise.

Iseenesest ei ole hullu. Selle vaha saab uuesti üles sulatada ja uuesti valada. Senikaua, kuni sobiva tahi leian, aitas aga hädast välja Tahmamari.

Meeldivalt valget värvi, nagu minu enda omadki, IKEA omadest kõrgem, sojavahast, meeldivalt maheda lõhnaga (minul on apelsin) ja no see tekst.  Ma olen vaimustuses. Aga ka teised tekstid on sama vinged. Vaata ise Tahmamari lehelt. Ja kui meeldima hakkab, siis võid isetegemise asemel tellida ka 😀

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.