Selle aasta esimene tööpäev ehk eile Hiiumaal

Nonii, jõulu- ja aastavahetuse trall on nüüdseks läbi ja täna on poolest detsembrist alates esimene hommik, kus kodus on kõik vaikne. Nimelt algas täna ka meil uuesti kool ja lasteaed.

Koolilapsel on uus tunniplaan

Koolilapsel on täiesti uus tunniplaan. Kui eelmisel poolaastal algas tal kool viiel päeval kolmel erineval ajal, siis sel poolaastal suisa neljal erineval. Täna oligi koolilapse elus esimene päev, mil ta nii vara pidi kooli minema. Mulle kusjuures sobib, aga tõenäoliselt võtab see uuega harjumine meil kõigil omajagu aega.

Uuel poolaastal on halb see, et esmaspäeviti on nüüd 5 tundi ja kool algab juba 10.30, ning just reedel algab alles 12.40 ehk siis nädalavahetusteks ärakäimine ei ole enam nii mõnus. Ma olen ikka võimalusel tippaegu praamisabas vältinud, on nii vaimule kui rahakotile soodsam.

Tahaks ju ikka enne suurt suve vahel ka Hiiumaal olukorda kontrollimas ja toitu toomas käia. Nimelt kasvatan ma oma juurikad ise ja moosid-mahlad teen ka ise, aga kuna linnas hoiuruumi ei ole, siis on need juurikad Hiiumaal keldris ning toon neid siis vastavalt vajadusele juurde. Lisaks oli praegu vaja käia ka vaatamas, kuidas seal asjad külmalaine üle elasid.

Selle aasta esimene sõit Hiiumaale

Ühesõnaga oli Issil eile vaba päev ja me otsustasime koolivaheaja veel päeva võrra pikemaks teha, koguda veerandi esimesed 5 puudutud tundi ning pühapäeval Hiiumaale sõita. See on mu vanemate kodu, aga hetkel ema seal ei ole ja isal on alates pensionipäevast hoopis teised prioriteedid, kui näiteks kütmine.

Ega midagi hullu polnudki vahepeal õnneks juhtunud. Midagi nagu silmnähtavalt puudu või lõhutud ei olnud. Toas oli 3 kraadi sooja, aga miinuses polnud vist kordagi olnud, saunas katlas oli vesi jääs ning kraan ka jääs, aga peale sulamist selgus, et katki polnud kumbki. Sulatasime ja kütsime terve päeva ja tuppa sai õhtuks isegi 18 kraadi sooja.

Lapsed küll algul protestisid, aga eile hommikul juba küsiti, et kas ei saaks veel üheks ööks jääda ja homme väga vara minna. Ei saa, sest tuleks ikka väga vara ärgata ja sellised asjad meil ei toimi. No neile meeldis sula lumi, kus nad ikka väga kaua aega möllasid ning igasugu hobuseid, koopaid ja memmesid ehitasid.

Mind muidugi väsitava sellised retked väga. Kõigepealt kulub juba sõidu peale umbes 4,5 tundi ehk siis enamik praegusest valgest ajast. Siis kohapeal palju mässamist ja lapsed hädaldavad, kui tuba pole piisavalt soe või toit õigel ajal valmis ning kogu keskkond on ka tegelikult väga energiat imev. Aga selleks korraks siis jälle käidud, toit olemas ja süda kah asjade pärast rahul.

Nüüd oli unistus mõned tunnid päriselt tööd ka teha, aga algatuseks tuleb hakata koristama, sest ma ei leidnud vajalikke pabereid üles. Pole kõige õrnemat aimu ka, kuhu need viimase kuu ajaga hoiule pandud on 😀

lumememm

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.