Rongiga matkama – Ohtu mõis, kalmistu ja lõkkekoht

Laupäeval viis projekt 10 000 sammu iga päev mind Ohtusse. Täpsemalt jäi teele ette Ohtu mõis, Ohtu lõkkekoht ja Ohtu külakalmistu.

Hommikul selgus, et mul on jälle lastevaba päev, seega võib minna kuhugi kaugemale ja kohta, kus võib-olla ei ole huvitav. Tegelikult seal Ohtus ei olnudki väga huvitav. Igal pool sildid, et eramaa, käimine mööda asfaltteed, vähe infot Internetis jne, aga alustame parem algusest.

Rong Tallinn-Riispere rong. Peatus, kus maha tulla, Kulna. Pilet tallinlasele 1.90 üks ots. Läksin rongiga, mis väljus Rahumäelt 12.23. Õnneks võtab rongisõit vaid pool tundi, nii et enne ühte kohal.

Et minna raudteejaamast Ohtu mõisa, vali tee, mis tuleb üle raudtee ja pööra vasakule. Paremale jääb Lehola (silt paistab, nii et valele poole ei saa pöörata). Umbes 1,5 km mööda seda teed käies tulebki vastu Ohtu mõis.

Kuna ka seal oli tee ääres eramaa silt (see on üks väga populaarne silt igal pool, kus ümber Keila käinu olen), mõisa juures autod, maja taga valge lapsevanker jne, siis ei hakanud väga teiste inimeste õue trügima. Interneti andmetel on ka Ohtu mõis erakätes. Aga neil on koduleht ja Facebooki fännileht ning sinna saab mingitel aegadel täiesti sisse ka.

Ohtu mõis

tihane
Tihased on Ohtus julged. Minu siiani kõige parem tihase pilt.

Kui ma juba sealkandis olin, siis käisin Ohtu lõkkekohta ka vaatamas. Ikka mööda seda asfalteed edasi, kuni tee teeb 45-kraadise pöörde. Seal ristub tee Peraküla-Ähijärve matkarajaga on ja on edasi väga hästi tähistatud. Võta suund Ähijärve poole. Olles läbinud veel paar teeristi, hakkab paistma kena tuttuute ehitistega lõkkekoht.

Ohtu lõkkekoht

Ja kui veel natuke mööda matkarada edasi minna, saab ka kolmanda kohaliku vaatamisväärsuse, külakalmistu, ära näha. Jääb küll matkarajast vasakule, aga peaks teele ilust ära paistma. Vähemalt praegu, talvel, küll paistis.

Ja rohkem seal midagi vaadata ei olnudki. Tagasiteel lõikasin selle 45-kraadise teenuga sirgeks ja olin pool tundi enne rongi perroonil tagasi. Endomondo sai 7,6 km ja täpselt kaks tundi. Pildil klõpsates peaks Endomondosse ka jõudma.

Ohtu

Kui kunagi sinnakanti veel tagasi lähen, siis lastega ja eesmärgiga lõkkeplatsil natuke viinereid ja vahukomme grillida. Lastele see meeldib. Samas oli sel asfaltteel päris tihe liiklus ja kas see on just parim koht jalutamiseks? Elame-näeme.

Ohtu kalmistu

Ohtu

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.