Rippvanikud

Turundus on ikka üks imelik asi, millest mina oma vanainimese peaga siiani läbi hammustanud ei ole. Ma mõtlen just seda, et mingi asi on välismaal moes. Eestis mõni proovib, aga kuna on võõras, siis bööö.

Teisel hetkel, tavaliselt väga palju aastaid hiljem, ütleb aga keegi, et see on äge ja siis järsku on kõigil vaja. Alles oli randmesoojendajatega nii (käisin mina laatadel ja mida, mingid poolikud kindad), mis hiljem kõigil pidi olema, ja sel aastal on siis moes jõulupärjad.

uksepärg
Üks kingituseks tehtud pärg aastat 2013.

Mina punusin neid pärgi kuuseokstest või pohladest juba põhikooli ajal ja siin, linnakodus, on uksepärg igal jõuluajal olnud. Mulle uksepärjad väga meeldivad, sest sobivad ka igaks muuks ajaks ja välismaal neid igaks ajaks tehaksegi.

Teine asi, mis igal korralikul ameeriklasel ja eurooplasel jõulu ajal kamina küljes või muul ajal lastetoas riiuli all ripub, on rippvanik. Jah, Google ei anna sellele eestikeelsele sõnale mingit vastet, aga Eesti Keeleinstituut ütleb, et just rippvanik see on. Pallikett, lipukett, miski ei anna teada, kas Eestis sellist toodet müüakse.

lipukett
Üks esimesi rippvanikuid meie majapidamises. Kasutasin neid pikalt oma tootefotodele elu sisse toomiseks.

Igal juhul mina hakkasin pioneeriks ja teen ning oma tuliuues poes ka müün. Olen teinud ja sellest postitanud (Kuidas teha lipuketti) ka juba varem ja nimetasin neid asju siis lipuketiks.
Praegu ma varusin hunniku villapalle ja heegeldan ise motiive juurde. motiivid teen kõik PVA liimiga kõvaks ja lükin nöörile. Otstesse panen ka puust pärlid, et oleks lihtsam kinnitada. Kohe-kohe hakkan ka õmblema, nii riidest kolmnurkki kui ka vildist karukesi. Ideid on palju ja tööpõld on lai.

Ilusate ilupiltidega on hetkel veel küll kehvasti. Mul nimelt pole kodus ei sobivat riiulit lastetoas ega ameerikalikku kaminat, kus tootepilte valmistada 😀 Kamin on, aga vanale majale kohaselt maalähedane 😀

Kus kasutada?

  • Pidulikul puhul toa kaunistamiseks.
  • Igal ajal lastetoas riiuli küljes
  • akna külge
  • pildiraami ümber
  • peegli ümber
  • Muidugi kõige popim on jõuluaeg ja igal pool
  • Ilupiltidel kaunistuseks.

rippvanik

Kui tahad ka, aga ise teha ei oska, siis klikka POODi.

pallikett

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.