Rabarberi-kiivimoos, meie pere kevadine lemmik

Hoidiste hooaeg on avatud! Teen juba aastaid on selleks hooaja avajaks rabarberi-kiivimoos, sest lastele väga meeldib. Teen ainult ühe portsu, sest suve jooksul koguneb palju teisi moose veel ja esimene valik on meil siiski toormoos.

Moose läheb meil palju ja seda pannakse talvel pudru peale ikka kuhjaga. Nooremale lasteaia pudru ei meeldi üldse, sest seal pidavat ainult ühe teelusikatäie moosi saama ja seegi on tarretismoos. Nii kaua, kui meil omal on moosi toorained niisama käes, siis moosi me tõesti lastele ei keela.

rabarberi-kiivimoos

Täna oli mul kasutada 750 grammi rabarberit ehk siis natuke rohkem. Rabarberi ja kiivi suhet võib vabalt omale sobivaks timmida. Ma tavaliselt timmin kiivi kasuks.

Allikas: M. Suitsu, L. Virkus, A. Kang; Hoidised, 2005. Imeline raamat, kui tahad midagi teistmoodi teha. Ma olin varem ikka rabarberi-apelsinimoosi austaja 😀

Rabarberi-kiivimoos
600 g rabarberit
400 g kiivit
50 ml vett või
500 g moosisuhkrut või steviat või toorsuhkrut

Kiivi ja rabarber koorida ning tükeldada.  Kõik 10-15 minutiks keema. Vahepeal riisuda vahtu. Siis purustasin kõik saumikseriga, lisasin suhkru ja ajasin uuesti korraks keema. Pärast panen steriliseeritud purkidesse.

Tulemus suhteliselt hapu, aga omapärane.

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.