Pühapäevane jalutuskäik Pääsküla rabas

Pääsküla rabaNiisiis kohtusin täpselt 2 nädalat tagasi kaaluga ja see näitas üle 70 kilo. Olen ennast ikka siiani natuke kergemaks pidanud. Kodus mul kaalu ei ole, aga peaks vist ostma.

Aga kohe esmaspäeval otsustasin selle numbriga võitlusse asuda. Otsisin üles kodus karbis seisva aktiivsusmonitori ja seadsin eesmärgiks teha 10 000 sammu päevas. Esimesel päeval jäi 200 sammu puudu, edaspidi olen iga päev normi täis saanud.

Trennipäevadel on lihtne. Natuke muud liikumist lisaks ja ongi täis. Trennis käin kolm korda nädalas. Nädala sees on üldse lihtsam, siis on vist lastega sahmimist nii palju. Rasked on nädalavahetused. Siis on vaja spetsiaalselt välja liikuma minna. Võib joosta 5-6 kilomeetrit, aga seda ma hetkel veel ei jaksa. Teine võimalus on niisama jalutada. Pigem kusagil huvitavas kohas, kui niisama ümberkaudsetel tänavatel. Eile proovisin ja andis alles keerutada.

Täna läksid teised maale ja mul tekkis ootamatult mitu tundi omaette oleku aega. Esimese hooga mõtlesin Leetse mõisa vaatama minna, aga kaardi uurimine andis teada, et rongijaamast on sinna 6 km ja samapalju tuleb tagasi ka tulla. Kell üks Nõmmelt alustamine on selliseks matkaks natuke liiga hilja, nii et see jäi nüüd teiseks korraks.

Käisin siis hoopis jala Pääsküla rabas. Pole seal sel aastal veel käinudki. Ma elan rabale nii lähedal, et ringi tuligi umbes 6-kilomeetrine. Midagi uut ja huvitavat silma ei hakanud. Küll aga oli samasuguseid jalutajaid päris palju. Hall ilm hakkas ka juba täna tasapisi selgemaks kiskuma, sest nüüd lubatakse paar päeva päikesepaistelist ilma. Nii et jalutamiseks ideaalne ilm.

Püüdsin Pääsküla rabas paar selfiet ka teha, sest kõigil on blogipostituste juures ilusti pildid iseendast seal situatsioonis, millest nad kirjutavad. Ma ei ole siiani läbi hammustanud, kuidas nad seda teavad. Mul need pildid küll väga hästi välja ei tulnud.

Aga 10 000 sammu on tänaseks täis ja täna on selle väljakutse 14. päev. Kokku olin kodust ära umbes 2 tundi ja kilomeetreid kogunes natuke üle kuue. Tea, kas sellest kaalunumbrile nüüd ka kasu on olnud? Hetkel veel motivatsiooni on.

pääsküla rabas

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.