Poster Meie marjad

Postri Mittesöödavad marjad tegemise idee oli mul juba mitu aastat, aga arvasin, et materjali kogumine võtab veel kaua aega. Millalgi veebruaris, kui veel Uuskasutuskeskusesse sai, leidsin sealt 50 sendi eest Osvald Pogen´i raamatu Meie marjad. Ma tegelikult teadsin, mida see raamat endast kujutab, aga vaimustusin ikkagi. 118 erinevat Eesti marja, kõigil juures pilt ja info, ka see, kas mari on eriti suure toiteväärtusega või väga mürgine. Välja antud muide minu sünniaastal ehk 1977.

Lisaks sain sealt raamatust teada, et marjad on kõik väikesed lihakad ja mahlased viljad: maasikate ja vaarikate koguvili; toomingate, kirsside, ploomide luuvili;  õunte,  pihlakate ja ebaküdoonia õunvili ja isegi kadaka käbi. Siit sündiski vahepeal poster Meie marjad, kuhu sai sättida kõik koduaias kasvavad söödavad marjad.

Postril on 19 aias kasvavat marja: aedmaasikas, aedmustikas, aedvaarikas, astelpaju, ebaküdoonia, karusmari, ploom, kirss, kreek, kuumaasikas, murel, must aroonia, must sõstar, pirn, punane sõstar, söödav kuslapuu, valge sõstar, viinamari, õun.

Poster on A3-formaadis (30×42 cm) ja kõikide marjade juures on ka nimed. Valida saab kolme erineva kirja vahel: trükitähed, kirjatähed ja trüki- ning kirjatähed koos. Paljud pildid on minu enda pildistatud minu oma Hiiumaa aia viljadest. Kõike aga pole aastate jooksul õnnestunud veel koguda. Tegelikult ei teadnudki, et ühel hetkel läheb neid pilte kohe vaja. Nii on puuduolevad pildid ostetud juurde fotopangast Shutterstock. 

Koos postritega Eesti marjad, kus on peal mittemürgised metsamarjad ja Mittesöödavad marjad, moodustab suurepärase seeria kuhugi seinale.

poster meie marjad

Tuleb ainult tähele panna, et kaubanduses kõige kergemini kättesaadav pildiraam on 30×40 cm. Siis tuleb kas otsida suuremat raami (mis on ka täiesti olemas) või lõigata tekstiosa ära. Poster on trükitud paksemale paberile ja on ka ilma raamita täiesti kasutatav.

Tekkis huvi? Klikka end minu epoodi.  Seal teisi postreid ka. Mul on hetkel olemas 8 erinevat kujundust, kõigil kolm erinevat kirjavalikut.

Postrid saadan üldisel trulli keeratuna ja nendega ei juhtu selle käigus midagi, aga kui on kindel soov sirgelt saada, siis ka seda saab. Anna ainult poe märkustes sellest teada.

 

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.